Trenerzy po meczu Olimpia Grudziądz - Arka Gdynia [KONFERENCJA]

6 października 2015, 17:16 | Łukasz Łabędzki

W meczu 11. kolejki 1. ligi, Olimpia Grudziądz przegrała na własnym stadionie z Arką Gdynia 1:2 (1:2). Po tym spotkaniu trenerzy obu zespołów podzielili się swoimi przemyśleniami na temat wydarzeń, które miały miejsce na boisku!

Trenerzy po meczu Olimpia Grudziądz - Arka Gdynia

Artur Skowronek (Olimpia Grudziądz): Bardzo ciężko i opornie szło nam dzisiaj w tym meczu. Szczególnie w 1 połowie, nie dała nam Arka narzucić swojego jakby założenia na ten mecz. Była bardzo agresywna i długo utrzymywała się przy piłce. My byliśmy szczelni w obronie i konsekwentni. Myślę, że w 1 połowie zabrakło nam utrzymania się przy piłce po przechwytach i po odbiorach i nakręcaliśmy przeciwnika, nie siebie. Od początku drugiej połowy to się zmieniło. Rozmawialiśmy o tym w przerwie. Dało nam to bramkę. Potem była faza meczu, która nie może się powiela czyli niestety nonszalancja. Tak doświadczony zespół nie może sobie pozwalać na takie momenty. Ciężko pracujemy i nie możemy pozwalać sobie na takie chwile dekoncentracji, że błędy indywidualne decydują, że Arka idzie z kontratakiem i kończy to dwiema bramkami. Wierzę, że mimo trudnej sytuacji będzie spokój w naszej robocie i głowach i to przełoży się na wyniki, których oczekujemy.

Grzegorz Niciński (Arka Gdynia): Jesteśmy szczęśliwi po prostu. Przyjechaliśmy do drużyny, która ma swój potencjał i zajmuje miejsce na które nie zasługuje. Baliśmy się tego meczu, wiedzieliśmy, że drużyna gospodarzy ma swoje atuty. Optyczna przewaga nasza w 1 połowie nie przełożyła się na sytuacje bramkowe. Prowadziliśmy grę, niestety straciliśmy bramkę na początku 2 połowy. Potem Olimpia miała jeszcze kolejną sytuacje, ale od tego momentu obudziliśmy się. Dążyliśmy do wyrównania i bramki na 2:1. Myślę, że cały zespół dobrze zareagował. I zmiennicy i pozostali do końca wierzyli i walczyli o zdobycie trzech punktów. Nie było łatwo, ale jesteśmy bardzo zadowoleni, bo tutaj, aby wygrać trzeba się namęczyć. Dzisiaj chłopacy dali z siebie bardzo dużo.

źródło: Arka Gdynia