menu

Trenerzy o meczu Warta Poznań - Wisła Płock: Bartoszek: To jest ten moment. Szulczek: Było dużo pozytywnych rzeczy

20 listopada 2021, 16:20 | KK

PKO Ekstraklasa. Wisła Płock przełamała serię siedmiu wyjazdowych porażek z rzędu. W Grodzisku Wlkp. podopieczni Macieja Bartoszka ograli Wartę Poznań 2:1. Oto jak spotkanie skomentowali trenerzy obu drużyn.


fot. Wisła Płock

Maciej Bartoszek, Wisła Płock:
- Jeżeli chodzi o to spotkanie, dla nas najważniejsze było to, żeby się w końcu przełamać. Jednak ta seria siedmiu wyjazdowych spotkań bez zwycięstwa gdzieś tam na nas ciążyła. Potrafiliśmy grać dobre spotkania, choćby ze Śląskiem we Wrocławiu, ale niestety musieliśmy przełykać gorycz porażki. Nie liczyło się to, w jaki sposób, ważne było to, żeby ten mecz wygrać.

- Mieliśmy plan na to spotkanie, skrzętnie go realizowaliśmy. Cieszy to, że wykorzystaliśmy sytuacje, jakie mieliśmy. Czternasty mecz z rzędu strzelamy bramkę, co jest bardzo fajną serią. Najważniejsze jest to, że z trzech ostatnich spotkań zdobyliśmy siedem punktów. Tak jak mówiłem wcześniej, potrzebne jest to przełamanie, zdobycz punktowa na wyjeździe, żebyśmy bardziej mogli ruszyć bardziej do przodu. To jest ten moment. Gratuluję bardzo zawodnikom za to spotkanie. Tak jak już wspominałem, ten mecz był dla nas ciężki mentalnie. Jestem człowiekiem, który się nigdy nie poddaje i cieszę się, że zespół pokazał to samo.

Dawid Szulczek, Warta Poznań:
- Na pewno chcieliśmy realizować rzeczy, które przez ostatnie dwa tygodnie trenowaliśmy. Było więcej gry wysokim pressingiem, na co się nastawialiśmy. Próbowaliśmy też budować akcje krótkimi podaniami. Myślę, że z samej gry było dużo pozytywnych rzeczy, ale może potrzebujemy konsekwencji w każdym momencie meczu. Niestety sam układ tego meczu był fatalny, bo dostaliśmy bramkę do szatni, mimo że solidnie sobie radziliśmy w pierwszej połowie i raczej nie dopuszczaliśmy Wisły do sytuacji.

- Natomiast jeśli chodzi o drugą połowę, rozpoczęliśmy ją z dużym animuszem, realizowaliśmy założenia. Dobrze to funkcjonowało, ale nie wykorzystaliśmy swoich sytuacji. Niestety, błąd Adriana i w konsekwencji bramka na 2:0. Moja drużyna dalej walczyła, chciała odrobić te straty. Niestety, takie mecze się zdarzają. Trochę nam dzisiaj zabrakło szczęścia.

PKO EKSTRAKLASA w GOL24


Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy