menu

Transfery. Wisła Płock wykupiła zawodnika z włoskiego klubu. Kontrakt na trzy lata

30 czerwca 2022, 20:33 | KK

PKO Ekstraklasa. Adam Chrzanowski zostaje w Wiśle Płock. 23-latek został wykupiony z Pordenone Calcio. Z Nafciarzami związał się umową do połowy 2025 roku.


fot. Sebastian Wiciński / Wisła Płock S.A.

Chrzanowski ostatnie pół roku spędził w Wiśle Płock na zasadzie wypożyczenia z Pordenone Calcio. W rundzie wiosennej rozegrał w barwach Wisły dziewięć spotkań na poziomie PKO Ekstraklasy. Umowa wypożyczenia zawierała opcję pierwokupu, z której płocki klub postanowił skorzystać.

Pierwsze piłkarskie kroki 23-letni lewy obrońca stawiał w KS-ie Raszyn, skąd jako nastolatek przeszedł do juniorów Znicza Pruszków. Po debiucie w pierwszej drużynie na poziomie trzeciej ligi przeniósł się do Lechii Gdańsk. W jej barwach w wieku siedemnastu lat zadebiutował w ekstraklasie, aż latem 2016 roku został wypożyczony do młodzieżowej drużyny ACF Fiorentina. Jego pierwsza przygoda we Włoszech trwała rok. Następnie wrócił do kraju, a w rundzie wiosennej sezonu 2017/2018 rozegrał w Lechii dziesięć meczów w ekstraklasie.

W następnym sezonie udał się na półroczne wypożyczenie do pierwszoligowych Wigier Suwałki. Później podpisał kontrakt z włoskim Pordenone Calcio, choć wiosnę 2020 roku spędził jeszcze na wypożyczeniu w pierwszoligowej Miedzi Legnica. W kampanii 2020/21 zanotował z kolei trzynaście występów w Serie B oraz cztery jesienią poprzedniego sezonu.

EKSTRAKLASA w GOL24


Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy