menu

Transfery. Sensacja w Bundeslidze! Dayot Upamecano przenosi się do Bayernu

12 lutego 2021, 23:22 | DW

Transfery. Bayern Monachium znów zrobił furorę na rynku transferowym. Według niemieckiego "Bildu" Dayot Upamecano ma zasilić ekipę mistrza Niemiec. Transfer potwierdził dyrektor bawarskiego klubu, Hasan Salihamidzić.

Bayern Monachium skorzystał z klauzuli i wykupił Dayota Upamecano.
Bayern Monachium skorzystał z klauzuli i wykupił Dayota Upamecano.
fot. EASTNEWS

Transfery. Dayot Upamecano zasili Bayern Monachium


Od dłuższego czasu zanosiło się na ten transfer. Dayot Upamecano jest jednym z najbardziej obiecujących środkowych obrońców na świecie. Jego umiejętności z roku na rok coraz bardziej imponują. Nic dziwnego, że zgłosił się po niego Bayern Monachium. Mistrzowie Niemiec wykorzystali stabilizację rynku transferowego i gasnące zainteresowanie ze strony Liverpoolu i Chelsea.

Przełomem w sprawie transferu jest decyzja Davida Alaby o odejściu z drużyny mistrzów Niemiec. Upamecano ma uzupełnić właśnie tę lukę. Potwierdzenie tego transferu pojawiło się w "Bildzie", który cytował słowa Hasana Salihamidzicia. Bayern zdecydował się wykupić Upamecano za 40 milionów euro - właśnie tyle wynosiła klauzula w jego kontrakcie w RB Lipsk.

Jeśli brać pod uwagę rekordowe transfery za środkowych obrońców, śmiało można stwierdzić, że Bayern skorzystał z promocji. Najdroższym obrońcą świata jest bowiem Harry Maguire, który przechodził do Manchesteru United za 91,5 mln euro. Nieco tańszy jest Virgil van Dijk (Liverpool, 90 mln euro). Upamecano nie trafi nawet na listę 10 najdroższych transferów wśród obrońców, choć eksperci słusznie twierdzą, iż ma on szansę na osiągnięcie poziomu wcześniej wspomnianego Van Dijka.

RB Lipsk ma już zastępców zdolnego defensora. Wg informacji Romana Kołtonia do drużyny "Byków" dołączyć mają Josko Gvardiol (19 lat, Dinamo Zagrzeb) i Mohamed Simakan (20 lat, RC Strasbourg). Obaj są bardzo obiecującymi zawodnikami, którzy stoją przed wielką karierą.

TRANSFERY w GOL24


Więcej o TRANSFERACH - wypożyczenia, transfery definitywne, testy, wolni agenci, spekulacje


Polecamy