menu

Transfery. Najlepszy piłkarz Ekstraklasy w Turcji. Jorge Felix zostanie piłkarzem Sivassporu

4 sierpnia 2020, 13:22 | DW

Transfery. Najlepszy piłkarz minionego sezonu, Jorge Felix, kończy swoją przygodę z Piastem Gliwice. Hiszpan jest już blisko przenosin do tureckiego Sivassporu. Przechodzi tam już testy medyczne, które w większości przypadków są tylko formalnością przed transferem. Gliwiczanie nie zarobią na transferze. Kontrakt z Felixem trwał bowiem tylko do 31 lipca.

Jorge Felix zwiąże się z czwartym zespołem tureckiej ekstraklasy.
Jorge Felix zwiąże się z czwartym zespołem tureckiej ekstraklasy.
fot. Marzena Bugala- Azarko / Polska Press

Jorge Felix opuścił Gliwice ze statuetką dla najlepsze piłkarza PKO Ekstraklasy minionego sezonu. Zostawił po sobie bardzo dobre wrażenie. Strzelił 16 goli i miał trzy asysty w 33 ligowych meczach dla Piasta. Niestety dla gliwiczan, jego kontrakt wygasł wraz z końcem lipca, dlatego mógł podpisać kontrakt z dowolnym klubem.

28-letni Hiszpan zwiąże się z tureckim Sivassporem - czwartym klubem minionego sezonu tamtejszej Super Lig. Zespół ten zagra w fazie grupowej Ligi Europy, więc dla Felixa będzie to z pewnością awans sportowy.

Prasa nieoficjalnie informuje, że Jorge Felix będzie zarabiał w Turcji ok. 300 tys. euro netto rocznie, a na takie zarobki na pewno nie mógł sobie pozwolić Piast Gliwice, z którym Hiszpan nie przedłużył umowy.

Yeni transferimiz Jorge Felix Medicana Hastanesi'nde sağlık kontrollerinden geçiyor. via: @TransferMerkez pic.twitter.com/q85BEtKm7i— Sivasspor Medya (@sivasspormedya) August 4, 2020

TRANSFERY w GOL24


Więcej o TRANSFERACH - wypożyczenia, transfery definitywne, testy, wolni agenci, spekulacje