menu

Transfery. Łukasz Piszczek dotrzymał słowa. 36-latek wraca do domu, zagra w polskiej 3. lidze

25 czerwca 2021, 11:09 | Piotr Szymański

Transfery. Jak powiedział, tak też zrobił. Łukasz Piszczek oficjalnie został zawodnikiem 3-ligowego LKS Goczałkowice-Zdrój (4. poziom rozgrywek w Polsce). Były reprezentant Polski opuścił Borussię Dortmund po 11 latach.

Łukasz Piszczek piłkarzem LKS-u Goczałkowice-Zdrój
Łukasz Piszczek piłkarzem LKS-u Goczałkowice-Zdrój
fot. screen Facebook

Łukasz Piszczek piłkarzem LKS-u Goczałkowice-Zdrój


Łukasz Piszczek od 1 lipca 2021 roku będzie piłkarzem LKS-u Goczałkowice-Zdrój. To klub, w którym były reprezentant Polski się wychował i do którego ma ogromny sentyment. Jego ojciec był tam trenerem, a obecnie pełni funkcję wiceprezesa. Również w Goczałkowicach "Piszczu" otworzył akademię piłkarską pod patronatem Borussii Dortmund.

- Cieszę się, że od pierwszego lipca będę reprezentował klub z mojego rodzinnego miasta - LKS Goczałkowice-Zdrój - napisał Piszczek w swoich mediach społecznościowych.

LKS Goczałkowice-Zdrój w dopiero co zakończonym sezonie zajął 7. miejsce w 3. lidze (grupa III) jako beniaminek. Do 2. ligi awansował tylko najlepszy zespół, którym okazał się Ruch Chorzów.

[twitter]https://twitter.com/piszczek_lp26/status/1408337992922566656[/twitter]

Łukasz Piszczek jest wychowankiem LKS-u Goczałkowice-Zdrój. W wieku 19 lat przeniósł się z Gwarka Zabrze do Herthy Berlin. Następnie na 3 sezony został wypożyczony do Zagłębia Lubin, gdzie pokazał się jako... bramkostrzelny napastnik. Z Miedziowymi w sezonie 2006/07 został nawet mistrzem Polski.

Po powrocie do Herthy długo szukano mu pozycji, aż wreszce ustawiono go na prawej obronie. Potencjał w zawodniku dotrzegł Juergen Klopp, który ściągnął do za darmo do Borussii Dortmund. Pod jego skrzydłami "Piszczu" pokazał pełnię możliwości i został jednym z najlepszych graczy na swojej pozycji w na świecie. Dwukrotnie był mistrzem Niemice, trzy razy sięgnął po Puchar Niemiec i Superpuchar Niemiec. Ponadto Piszczek rozegrał 66 meczów w reprezentacji Polski, w których zdobył 3 bramki.

TRANSFERY w GOL24


Więcej o TRANSFERACH - wypożyczenia, transfery definitywne, testy, wolni agenci, spekulacje


Polecamy