menu

Transfery. Jorge Felix ponownie w Piaście Gliwice. "Wróciłem do domu"

2 sierpnia 2022, 17:46 | KK

PKO Ekstraklasa. Jorge Felix ponownie został zawodnikiem Piasta Gliwice. 30-letni ofensywny pomocnik ostatnio występował w tureckim Sivassporze. Przyszedł na zasadzie wolnego transferu.

Jorge Felix ponownie piłkarzem Piasta Gliwice
Jorge Felix ponownie piłkarzem Piasta Gliwice
fot. piast-gliwice.eu

To już drugi raz, kiedy Hiszpan został piłkarzem Piasta. Wcześniej do klubu z Okrzei trafił w lipcu 2018 roku. Z gliwiczanami w pierwszym sezonie sięgnął po mistrzostwo kraju, a w kolejnym po brązowy medal. W głosowaniu przeprowadzonym wśród zawodników Ekstraklasy został wybrany piłkarzem sezonu 2019/20.

Felix dwa ostatnie sezony spędził w Sivassporze. W tureckim klubie rozegrał 40 spotkań, w których zdobył sześć bramek.

- Wróciłem do domu i cieszę się, że tak się stało. Byłem tutaj szczęśliwy i jestem pewien, że teraz też tak będzie. Cały czas śledziłem wyniki Piasta, więc jestem na bieżąco z sytuacją zespołu. Przez ten czas sporo się zmieniło, jest wielu nowych zawodników, ale są też dobrze mi znane nazwiska, jak na przykład Kuba Czerwiński, Tom Hateley czy Kuba Szmatuła - powiedział Jorge Felix po podpisaniu rocznego kontraktu (zapisano w nim opcję przedłużenia o kolejne 12 miesięcy).

[unicode_pictographs]%F0%9D%99%B1[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%9A%8A[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%9A%8C[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%9A%94[/unicode_pictographs] [unicode_pictographs]%F0%9D%9A%92[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%9A%97[/unicode_pictographs] [unicode_pictographs]%F0%9D%9A%83[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%99%B7[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%99%B4[/unicode_pictographs] [unicode_pictographs]%F0%9D%99%BE[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%99%B5[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%99%B5[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%99%B8[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%99%B2[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%99%B4[/unicode_pictographs]! ➡️ https://t.co/GlxuWVJ8iV pic.twitter.com/pGbGBee2Ef— Piast Gliwice (@PiastGliwiceSA) August 2, 2022

- Nie działaliśmy impulsywnie, tylko od dłuższego czasu prowadziliśmy rzeczowe rozmowy, które zakończyły się powodzeniem i Jorge Felix ponownie będzie występował w Piaście. Sprowadziliśmy go cztery lata temu i cieszymy się, że po dwóch latach od odejścia wraca do nas. Liczymy, że nawiąże grą do swojego poprzedniego pobytu tutaj, a może nawet zaprezentuje jeszcze wyższy poziom - stwierdził Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice.

TRANSFERY w GOL24


Więcej o TRANSFERACH - wypożyczenia, transfery definitywne, testy, wolni agenci, spekulacje


Polecamy