menu

Transfery. Ernest Muci na testach medycznych w Legii Warszawa. To będzie czwarty transfer mistrzów Polski

21 lutego 2021, 17:22 | Piotr Szymański

Transfery. W niedzielę Legia Warszawa poinformowała, że jej nowym zawodnikiem zostanie Ernest Muci. To 19-letni albański napastnik, który przyjdzie na zasadzie transferu definitywnego z KF Tirana.

Ernest Muci zostanie zawodnikiem Legii Warszawa
Ernest Muci zostanie zawodnikiem Legii Warszawa
fot. KF Tirana

Ernest Muci zostanie zawodnikiem Legii Warszawa


Przed tygodniem Legia sfinalizowała zakup reprezentanta Uzbekistanu, Jasura Yakshibaeva, z Pakhtakora Taszkent. Za 23-latka zapłacono 300 tys. euro. Natomiast w ostatnią środę mistrz Polski potwierdził wypożyczenie Artema Szabanowa z Dynama Kijów oraz poinformował, że drugi z Ukraińców z tego klubu - Nazarij Rusyn - przebywa na testach medycznych. I zapewne na dniach również zostanie wypożyczony.

[twitter]https://twitter.com/LegiaWarszawa/status/1363443354114039809[/twitter]

Teraz Wojskowi zapowiedzieli kolejny transfer. Do zespołu Czesława Michniewicza dołączy Ernest Muci z KF Tirana. To 19-letni napastnik lub lewoskrzydłowy, który uznawany jest za jeden z największych talentów na Bałkanach. Legia zapłaci za piłkarza 500 tys. euro plus 10 procent z kolejnego transferu. Termin płatności ma zostać odroczony do końca sezonu.

- Znam jego klasę, widziałem fragmenty z jego gry. Na pewno jest to solidny zawodnik, ale nie chcę za dużo na ten temat na razie mówić - mówił Michniewicz przed meczem z Wisłą Płock.

Muci jest młodzieżowym reprezentantem Albanii. W obecnym sezonie na wszystkich frontach (w tym w eliminacjach Ligi Mistrzów i Ligi Europy) rozegrał 25 meczów, w których zdobył 7 bramek i zanotował 4 asysty.

[twitter]https://twitter.com/LegiaWarszawa/status/1363526447340601349[/twitter]


Polecamy