menu

Transfery. Christian Eriksen wraca do futbolu. Został piłkarzem Brentford

31 stycznia 2022, 10:27 | KK

Transfery. Christian Eriksen po wielomiesięcznej przerwie wraca do zawodowego futbolu. Duński pomocnik związał się półrocznym kontraktem z grającym w Premier League Brentford.


fot. Brentford FC

Kariera Eriksena została brutalnie przerwana w meczu ubiegłorocznego Euro z Finlandią. Reprezentant Danii doznał zatrzymania akcji serca i był reanimowany na boisku. Sytuacja wyglądała dramatycznie. Na szczęście lekarzom udało się uratować jego życie.

29-latkowi wszczepiono kardiowerter-defibrylator, który zapobiega zaburzeniom rytmu serca. Włoskie przepisy uniemożliwiały Eriksenowi kontynuowanie kariery w Serie A. Duński piłkarz rozwiązał zatem kontrakt z Interem i powrócił do Odense, czyli do klubu, w którym stawiał pierwsze kroki. W ostatnich dniach uczestniczył w zajęciach Ajaksu Amsterdam.

W poniedziałek Eriksen został piłkarzem Brenford. Parafował półroczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok. Dla reprezentanta Danii to powrót do Premier League po dwóch latach przerwy. Brentford plasuje się obecnie na czternastym miejscu w ligowej tabeli.

✍ Welcome to Brentford, @ChrisEriksen8 [unicode_pictographs]%F0%9F%91%8A[/unicode_pictographs]#BrentfordFC [unicode_pictographs]%F0%9F%90%9D[/unicode_pictographs] #EriksenJoins pic.twitter.com/O8h5WbdUZ2— Brentford FC (@BrentfordFC) January 31, 2022

- Skorzystaliśmy z niewiarygodnej okazji, aby sprowadzić do Brentford zawodnika światowej klasy. Nie grał od siedmiu miesięcy, ale indywidualnie wykonał dużo pracy. Jest przygotowany, ale będziemy musieli go dopasować do zespołu - zaznaczył Thomas Frank, trener Brentford.

TRANSFERY w GOL24


Więcej o TRANSFERACH - wypożyczenia, transfery definitywne, testy, wolni agenci, spekulacje