menu

Transfery. Bartosz Bereszyński trafi do lepszego klubu w Serie A?

19 listopada 2021, 12:26 | DW

Niewykluczone, że Bartosz Bereszyński może być wkrótce podopiecznym Jose Mourinho. Polski obrońca trafił na listę życzeń AS Romy i ma tylko jednego konkurenta w kwestii ewentualnego transferu.

Bereszyński jest opcją rezerwową, ale zdecydowanie tańszą.
Bereszyński jest opcją rezerwową, ale zdecydowanie tańszą.
fot. Karolina Misztal

Bartosz Bereszyński w Romie?


Według "Corriere dello Sport" szkoleniowiec AS Romy nie jest zadowolony z bloku defensywnego w swoim zespole. Zimą klub ma szukać wzmocnień. Na pozycji prawego obrońcy obserwuje się dwóch zawodników, a jednym z nich jest Bartosz Bereszyński. Przypomnijmy, że reprezentant Polski bardzo dobrze odnajduje się na tej pozycji w Serie A. Również w roli wahadłowego udaje mu się notować solidne występy w reprezentacji Polski.

"Bereś" ma jednak poważnego konkurenta, bo Roma zastanawia się również nad sprowadzeniem Diogo Dalota z Manchesteru United. Ten jest jednak dostępny tylko w formie wykupi - w poprzednim sezonie grał na wypożyczeniu w Milanie. Czerwone Diabły nie zgodzą się na kolejne wypożyczenie, w grę wchodzi tylko transfer definitywny.

Dużą rolę w pozyskaniu jednego z dwóch kandydatów jest kwota za transfer. Manchester United zażądał za Dalota 10 milionów euro. Bartosz Bereszyński jest opcją tańszą. Roma zamknęłaby się w budżecie ok. 6 milionów. Dodatkowo reprezentant Polski jest dostępny w ramach wypożyczenia z opcją pierwokupu.

Bartosz Bereszyński gra w Sampdorii od stycznia 2017 roku. Wystąpił w niej 146 razy, ma jednego gola i siedem asyst.

Zainteresowana AS Roma zajmuje obecnie szóśte miejsce w ligowej tabeli, co na ten moment oznacza eliminacje do Ligi Europy. Zespoł z Genui jest natomiast w strefie spadkowej, ze stratą jednego punktu do bezpiecznej strefy.

TRANSFERY w GOL24


Więcej o TRANSFERACH - wypożyczenia, transfery definitywne, testy, wolni agenci, spekulacje


Polecamy