menu

Transfery. Bartłomiej Drągowski na celowniku Barcelony. Jak blisko jest transferu?

8 marca 2022, 18:21 | DW

FC Barcelona rozgląda się na rynku transferowym i szuka potencjalnych wzmocnień. Na pozycji bramkarza jednym z kandydatów jest Bartłomiej Drągowski, aktualnie występujący we Fiorentinie.


fot. brak

Bartłomiej Drągowski to bramkarz pasujący profilem do życzeń Barcelony. Dobrze gra nogami, a jego procent niewymuszonych błędów jest praktycznie zerowy. Byłby dostępny za stosunkowo niewielką cenę, co na ten moment jest dla Blaugrany kluczowe. Z ustaleń hiszpańskich mediów wynika, że Drągowski znajduje się na krótkiej liście zainteresowań na pozycji bramkarza.

W Katalonii od lat pierwszym bramkarzem jest Marc-Andre ter Stegen. W ostatnich tygodniach Niemiec jest krytykowany za swoją postawę, ale jego kontrakt jest ważny do 2025 roku. Nawet jeśli działacze Barcelony biorą pod uwagę odejście ter Stegena, z pewnością nie nastąpi to w najbliższym czasie.

Jak podaje "Mundo Deportivo" oprócz Drągowskiego w kręgu zainteresowań jest Luis Maximiano z Granady FC, Alban Lafont z francuskiego FC Nantes, Illan Meslier z angielskiego Leeds United i Maarten Vandevoordt z belgijskiego KRC Genk.

Bartłomiej Drągowski wystąpił w tym sezonie w siedmiu meczach Serie A, ale przez dłuższą część sezonu pauzował z powodu kontuzji. Na poziomie włoskiej ligi polski bramkarz ma już niemal 100 meczów. W 27 z nich zaliczył czyste konto.

TRANSFERY w GOL24


Więcej o TRANSFERACH - wypożyczenia, transfery definitywne, testy, wolni agenci, spekulacje