menu

Transfery. Alberto Gilardino będzie grał w Chinach

11 lipca 2014, 10:49 | Szymon Janczyk

Alberto Gilardino od nowego sezonu będzie grał w chińskiej Ekstraklasie. Były snajper m.in. AC Milanu przenosi się do Guangzhou Evergrande Taobao.

31-letni snajper opuścił Genoę i podpisał kontrakt z Guangzhou Evergrande - taką informację podają włoskie media. Klub z Chin zdążył już przedstawić zawodnika na swoim oficjalnym Twitterze:

Alberto Gilardino trafił do Chin za sprawą swojego rodaka - Marcelo Lippiego. Były szkoleniowiec Squadra Azzurra ściągnął do swojego klubu zawodnika, który był ważnym ogniwem w prowadzonej przez niego reprezentacji, która zdobyła w 2006 roku Mistrzostwo Świata. W Guangzhou gra również inny reprezentant Italii: Alessandro Diamanti. Klub prowadzony przez Lippiego trzykrotnie został mistrzem Chin. Evergrande wygrywało ligę w latach: 2011, 2012 i 2013.

W minionym sezonie w barwach Genoi Gilardino zdobył 15 bramek i był czołowym strzelcem zespołu. Od początku kariery gra we włoskiej Serie A, ma na koncie 448 spotkań w tej lidze i 174 strzelone bramki. W reprezentacji Włoch wystąpił 57-krotnie trafiając do siatki przeciwnika 19 razy. W swoim dorobku oprócz mistrzostwa globu ma również mistrzostwo Europy do lat 21, wygraną w Lidze Mistrzów i Superpucharze Europy czy tryumf w Klubowych Mistrzostwach Świata. Nigdy nie zdobył mistrzostwa Włoch.

Szczegóły kontraktu nie są na razie znane.


Polecamy