TOP 10 transferów w Hiszpanii. Niektórzy przyszli za darmo, inni za ciężkie miliony
6 września 2014, 13:33 | Konrad Kryczka
Letnie okienko transferowe 2014 już za nami. Jak zwykle na brak emocji z nim związanych nie mogli narzekać w Hiszpanii. Barcelona wyciągnęła z Liverpoolu Suareza, Real odpowiedział transferami Kroosa oraz Jamesa, a Atletico stratę Diego Costy odbiło sobie sprowadzeniem do Madrytu Mandżukicia.
9. Alvaro Negredo (Manchester City – Valencia, wypożyczenie) – hiszpański napastnik zalicza powrót do domu po jednorocznym pobycie na Wyspach. Cóż, dla fanów jego talentu to z pewnością świetna wiadomość – w końcu Negredo na boiskach Primera Division wielokrotnie udowadniał, że jest strzelcem wyborowym.
fot. Wikimedia Commons
fot. Wikimedia Commons
5. Mario Mandżukić (Bayern Monachium – Atletico Madryt, za 22 mln euro) – sam przyznawał, że nie do końca odnajduje się w pomyśle taktycznym Pepa Guardioli i stąd w rozpoczętym sezonie nie jest rywalem Roberta Lewandowskiego o miejsce w składzie. Chorwata z otwartymi ramionami przyjęto w czerwono-białej części Madrytu, gdzie ma być godnym następcą Diego Costy.
fot. www.uefa.com
fot. www.uefa.com
4. Antoine Griezmann (Real Sociedad – Atletico Madryt, za 30 mln euro) – najdroższy zakup Atletico w minionym okienku transferowym. Francuz w ubiegłym sezonie udowodnił, że w piłkę grać potrafi – w barwach Realu Sociedad zdobył szesnaście bramek w Primera Division. A mówi się, że dysponuje jeszcze większym potencjałem, więc zostaje czekać na to, co pokaże w trwających już rozgrywkach.
fot. wikimedia commons
fot. wikimedia commons
1. Luis Suarez (Liverpool – FC Barcelona, za 81 mln euro) – Neymar, Messi, Suarez – południowoamerykański atak Barcelony wygląda na papierze fantastycznie. Sprowadzenie Urugwajczyka może się okazać strzałem w dziesiątkę, ale na werdykty trzeba poczekać. Zwłaszcza, że lubiący ugryźć rywala Suarez z powodu zawieszenia wróci do gry dopiero pod koniec października.
fot. Wikimedia Commons
fot. Wikimedia Commons
7. Keylor Navas (Levante – Real Madryt, za 10 mln euro) – bez wątpienia ostatni rok był najlepszy w jego karierze. Kapitalna forma w Primera Division, gdzie zanotował najwięcej udanych interwencji ze wszystkich golkiperów, a później wyśmienita postawa podczas mundialu w Brazylii. Na brak ofert z pewnością nie narzekał, a ostatecznie zdecydował się na Real Madryt, w którym na razie jest tylko dublerem Casillasa.
fot. Голубович Дмитрий (Soccer.ru photo) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons
fot. Голубович Дмитрий (Soccer.ru photo) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons
6. Ivan Rakitić (Sevilla – FC Barcelona, za 18 mln euro) – Po trzech i pół roku w Sevilli zdecydował się na zmianę i przenosiny do jednego z największych klubów na świecie. W stolicy Andaluzji imponował postawą w środkowej strefie boiska i tego samego oczekuje się od niego w Barcelonie, gdzie na razie powinien mieć pewne miejsce w składzie.
fot. FC Barcelona
fot. FC Barcelona
2. James Rodriguez (AS Monaco – Real Madryt, za 80 mln euro) – kolejny galaktyczny transfer Florentino Pereza. Drugi król strzelców mundialu sprowadzony do Madrytu przez tego prezesa (wcześniej Ronaldo w 2002 roku). Pojawiają się głosy, że to przepłacona gwiazda jednego turnieju, zatem Jamesowi pozostaje jedynie postawą na boisku odpowiedzieć na tego typu komentarze.
fot. facebook.com
fot. facebook.com
10. Guillermo Ochoa (AC Ajaccio – Malaga, za darmo) – któryś z kibiców Ajaccio był nawet gotów sprzedać dom, oby tylko golkiper z Meksyku pozostał w jego ukochanym klubie. Tak się jednak nie stało, bowiem po trzech latach we francuskiej Ligue 1 i bardzo dobrym mundialu w Brazylii Ochoa zdecydował przenieść się do Malagi.
fot. Marcello Casal Jr/Agência Brasil ([1]) [CC-BY-3.0-br (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/br/deed.en)], via Wikimedia Commons
fot. Marcello Casal Jr/Agência Brasil ([1]) [CC-BY-3.0-br (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/br/deed.en)], via Wikimedia Commons
1 / 8
Komentarze (0)
>