menu

Taką karę Komisja Ligi nałożyła na Koronę Kielce po Świętej Wojnie na Suzuki Arenie. Doszło do bijatyki z kibicami Radomiaka Radom

16 marca, 13:54 | Redakcja Polska Press

Komisja Ligi nałożyła kary na Koronę Kielce i Radomiaka Radom po incydentach, do których doszło w czasie Świętej Wojny na Suzuki Arenie. Po meczu doszło do bijatyki między kibicami obu zespołów, interweniowała policja. Tak jak się można było spodziewać, wyższą karę finansową otrzymał Radomiak.


fot. Kamil Bielaszewski

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.

fot.
1 / 32

Takie kary nałożono na Koronę Kielce za zamieszki w czasie Świętej Wojny


Jak udało nam się ustalić, na Koronę Kielce nałożono karę 15 tysięcy złotych. Radomiak Radom będzie musiał zapłacić 30 tysięcy złotych. Ponadto radomski klub będzie musiał pokryć szkody, które zostały wyrządzone w sektorze dla kibiców gości. Chodzi głównie o spalone i wyrwane krzesełka na Suzuki Arenie - 11 zwykłych, 3 czerwone, są też drobne uszkodzenia w toalecie (wyrwany grzejnik) - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kielcach oszacował koszty tych zniszczeń na 3400 złotych. Dodatkowo od jednej z rac uszkodzona została reklama sponsora, a tę szkodę wyceniła Korona. W sumie koszty wyniosą ponad 7 tysięcy złotych.

[przycisk_galeria]

Na obydwa kluby nałożono też karę, jeśli chodzi o wyjazd kibiców na Świętą Wojnę, ale dotyczy to rozgrywek PKO BP Ekstraklasy. Jeśli obydwie drużyny utrzymają się w ekstraklasie, to w przyszłym sezonie na meczu Radomiaka z Koroną w Radomiu nie będzie kibiców kieleckiej drużyny, a spotkanie na Suzuki Arenie między tymi zespołami odbędzie się bez udziału kibiców Zielonych.


Nowe wideo - bijatyka między kibicami

[facebook]https://www.facebook.com/hoolscz/videos/866004384468402/;post[/facebook]

[przycisk_galeria]

Na razie jest to nieprawomocna decyzja. Obydwa kluby będę miały na odwołanie siedem dni od otrzymania pisemnego orzeczenia.

Przypomnijmy, że do zamieszek na trybunach doszło w czasie Świętej Wojny Korony Kielce z Radomiakiem Radom. Od początku atmosfera była gorąca, a zaogniło ją jeszcze zachowanie kibiców Radomiaka Radom, którzy na swoim sektorze podpalili koszulki i szaliki Korony, a dodatkowo po odpaleniu rac jedna z nich rzucili w kierunku kibiców gospodarzy. Po końcowym gwizdku grupa kibiców Korony wybrała się pod sektor gości, doszło do bijatyki, ale szybko sytuację opanowała policja. W trakcie spotkania spalone zostały też cztery siedziska, które gasili strażacy. Kilka siedzisk w sektorze gości zostało wyrwanych.

Po meczu zatrzymanych zostało siedem osób: 37- i 42-latek z Kielc oraz pięciu mężczyzn z sektora gości w wieku od 23 do 54 lat.

[polecany]24584079[/polecany]
[polecany]24576333[/polecany]
[polecany]24575727[/polecany]
[polecany]24570161[/polecany]
[polecany]24573159[/polecany]
[polecany]24568365[/polecany]