menu

Tak oceniliśmy piłkarzy Lechii Gdańsk za mecz z Polonią Warszawa. Bohdan Sarnawski i Tomas Bobcek dali zwycięstwo, na plus też Rifet Kapić

1 listopada 2023, 12:07 | Paweł Stankiewicz, Warszawa

Lechia Gdańsk wygrała wygrała zaległy wyjazdowy mecz z Polonią Warszawa 1:0 w Fortunie 1. Lidze i awansowała na piąte miejsce w tabeli. Biało-Zieloni mieli okazje, żeby strzelić kolejne gola. Z drugiej strony Polonia też miała swoje szanse, a w 89 minucie Bohdan Sarnawski obronił rzut karny. Sprawdźcie jakie oceny wystawiliśmy piłkarzom Lechii Gdańsk za mecz ze Stalą Rzeszów.

Bohdan Sarnawski był bohaterem Lechii w Warszawie
fot. Przemysław Świderski

fot. Przemysław Świderski

fot. Przemysław Świderski

fot. Przemysław Świderski

fot. Przemysław Świderski

fot. Przemysław Świderski

fot. Przemysław Świderski

fot. Przemysław Świderski

fot. Przemysław Świderski

fot. Przemysław Świderski

fot. Przemysław Świderski
1 / 11

Polonia Warszawa - Lechia Gdańsk, Fortuna 1. Liga, 31.10.2023 r.

[polecany]25447489[/polecany]

Piłkarze Lechii w Warszawie lepiej zagrali w pierwszej połowie spotkania. Po przerwie też były okazje bramkowe, ale głównie Biało-Zieloni bronili jednobramkowej przewagi, co mogło się źle skończyć.

[polecany]25543091[/polecany]

- Zdobyliśmy bardzo ważne trzy punkty wywalczone na trudnym terenie. Pierwsze 25 minut było bardzo dobre w naszym wykonaniu i tak było do momentu poważniejszego urazu Dawida Bugaja. Strzeliliśmy bramkę i mieliśmy kolejne sytuacje. Taka okazja, jak Camilo Meny, musi skończyć się golem, podobnie jak sytuacja kiedy doszło do nieporozumienia Maksyma Chłania z Tomasem Bobcekiem. Musimy grać skuteczniej. Na początku drugiej połowy mamy znów dwie bardzo dobre sytuacje, z których powinien paść gol. W końcówce spotkania był ewidentny rzut karny dla Polonii. Na szczęście Bohdan obronił i to dla niego też jest bardzo ważne, bo ostatnio był krytykowany - ocenił mecz Szymon Grabowski, trener Lechii.

[polecany]25360893[/polecany]

Jednym z bohaterów Lechii w meczu w stolicy był Tomas Bobcek, którego gol dał drużynie ważne zwycięstwo.

- Cieszę się, że strzeliłem gola, ale wygraliśmy mecz jako drużyna. Mamy trzy punkty i teraz pojedziemy w niedzielę na mecz z Tychami i tam też powalczymy o zwycięstwo. Strzeliłem trzeciego gola. Ostatnie mecze nie były dla mnie dobre, ale mam nadzieję, że teraz będzie już lepiej. Powinienem strzelić drugiego gola w tym meczu, ale na szczęście jeden wystarczył do zwycięstwa. Trzeba powiedzieć, że Bohdan Sarnawski, który obronił rzut karny, zapewnił nam trzy punkty. Czasami starczy jedna okazja do zdobycia bramki, a innym razem trzeba mieć ich więcej. W Lechii czuję się szczęśliwy, miasto jest ładne, wszystko jest super - powiedział Bobcek.

CZYTAJ TAKŻE: Dawid Podsiadło skomplikuje Lechii Gdańsk grę o awans do PKO Ekstraklasy?

Bohdan Sarnawski - 8

Dwa fakty są najważniejsze. Nie wpuścił w stolicy gola i w 89 minucie znakomicie obronił rzut karny i tym samym uratował Lechii cenne zwycięstwo.

Dawid Bugaj - 5

Zagrał poprawnie w pierwszej połowie. Na drugą już nie wyszedł z powodu urazu.

Andrei Chindris - 6

Nie ustrzegł się drobnych błędów, ale miał też dobre interwencje. Najlepszym wykładnikiem postawy defensywy jak gra na zero z tyłu.

Elias Olsson - 6

Podobnie jak Chindris, też miał pewne wpadki, ale ogólnie może uznać mecz w Warszawie za udany.

Miłosz Kałahur - 5

Miał udział przy rzucie karnym dla Polonii, bo za łatwo dał się ograć. Miał też skuteczne interwencje w tym spotkaniu.

Iwan Żelizko - 5

Grał dobry mecz, ale notę obniża mu zagranie piłki ręką, co dało Polonii rzut karny w końcówce meczu. Mógł mieć asystę, ale jego podania nie wykorzystał Mena.

Rifet Kapić - 7

Chyba najlepszy mecz Kapicia w Lechii. Zaliczył asystę przy golu Bobceka. Kolejnej sytuacji Słowak nie wykorzystał po dograniu piłki przez Bośniaka.

Camilo Mena - 5

Powinien skończyć mecz z golem, ale też z asystą, bo do jego podania nie doszedł Chłań. Na minus żółta kartka zdobyta w głupi sposób przez odrzucenie piłki po gwizdku sędziego.

Maksym Chłań - 5

Miał okazję bramkową, ale jej nie wykorzystał. Trochę zagubiony. Widać, że jednak lepiej czuje się na skrzydle.

Dominik Piła - 4

W pierwszej połowie grał na skrzydle i niczym się nie wyróżnił. Po przerwie był prawym obrońcą i przez jego zagapienie omal gola nie strzelił Biedrzycki. Słaby występ.

Tomas Bobcek - 7

Strzelił gola, a powinien mieć dwa. Sytuację z końcówki pierwszej połowy, kiedy lobował bramkarza Polonii, musi wykorzystać. Trzeba jednak docenić gola na wagę trzech punktów.

Kacper Sezonienko - 3

Bardzo słaba zmiana. Był na boisku całą drugą połowę i poza dograniem piłki do D'Arrigo w samej końcówce niczym więcej się nie wyróżnił.

Łukasz Zjawiński - 3

Przegrywał pojedynki z obrońcami Polonii. Nie był żadnym zagrożeniem dla bramki zespołu ze stolicy.

Jakub Sypek - 3

Zmiana, która Lechii nic nie dała.

Louis D'Arrigo - bez oceny

Miał sytuację w końcówce meczu, którą powinien zamienić na gola. Bez oceny, bo grał za krótko.

Tomasz Neugebauer - bez oceny

Bohater poprzednich meczów zaczął mecz na ławce z powodu przeziębienia i osłabienia. Wszedł na końcowe minuty spotkania. Grał za krótko, żeby go oceniać.

[polecane]24659749[/polecane]
[polecane]24659743[/polecane]
[polecane]24672905[/polecane]