Trenerzy o meczu Piast - Stal: Mateusz Smuda: Lekki niedosyt. Adam Majewski: Duży niedosyt

18 grudnia 2021, 17:14 | red

PKO Ekstraklasa. Podziałem punktów zakończył się mecz w Gliwicach. Piast zremisował ze Stalą 1:1. Oto zapis z konferencji prasowej trenerów.

Mateusz Smuda, trener Piasta Gliwice w zastępstwie pauzującego Waldemara Fornalika: - Jak wszyscy widzieli, był to trudny mecz. Objęliśmy prowadzenie po stałym fragmencie gry i wydawało się, że podwyższymy prowadzenie i będziemy kontrolować to spotkanie. Niestety, jeden błąd zaważył na tym, że przeciwnik wytrącił nas z rytmu gry i doprowadził do remisu. Gra w końcówce była otwarta. Zarówno Piast jak i Stal miały szanse, aby rozstrzygnąć wynik tego spotkania. Remisem kończymy ten rok. Odczuwamy lekki niedosyt, bo liczyliśmy, że uda nam się zdobyć trzy punkty w tym meczu.

Adam Majewski, trener Stali Mielec: - To półrocze zakończyło się remisem. Być może był to sprawiedliwy wynik, być może nie. Odczuwamy duży niedosyt po tym spotkaniu, bo myślę, że w pierwszej połowie stworzyliśmy dwie bardzo dobre sytuacje. Kilka minut później straciliśmy bramkę po stałym fragmencie gry. Wiedzieliśmy, że Piast jest bardzo mocnym w tym aspekcie. Udało nam się zareagować w odpowiedni sposób i wyrównać. Po zakończeniu meczu obejrzeliśmy w szatni powtórki z pewnych sytuacji i myślę, że zawodnikowi Piasta należała się bezpośrednia czerwona kartka w drugiej połowie. Mógł być również podyktowany co najmniej jeden rzut karny. W końcówce spotkania arbiter nie zastosował przywileju gry i zaważyło to na tym, że nas zawodnik nie wyszedł na czystą pozycję. Odczuwamy niedosyt, ale w ogólnym rozrachunku jesteśmy zadowoleni z postawy naszych zawodników. Myślę, że jesteśmy pewnym zaskoczeniem tej rundy. Chcemy kontynuować tę passę. Dziękuje zawodnikom, sztabowi i wszystkim pracownikom z naszego klubu za zaangażowanie.

Źródło: Piast Gliwice