Sparingi. Korona nieznacznie lepsza od Stali Mielec. Zwycięska bramka Milana Radina

26 czerwca 2019, 20:04 | DW

Sparingi. Korona Kielce pokonała w środę 1:0 Stal Mielec w ramach przygotowań do nowego sezonu w Ekstraklasie. Jedyną bramkę zdobył serbski pomocnik Milan Radin, który z kielczanami trenuje od kilku dni.

Jak padła zwycięska bramka w meczu kontrolnym? W 13. minucie Jakub Żubrowski posłał świetną piłkę za plecy obrońców do Milana Radina, który oddał strzał na bramkę. Pilnujący jej Seweryn Kiełpin zdołał sparować uderzenie na rzut rożny. To właśnie po podaniu z narożnika Radin doszedł do futbolówki drugi raz i mocnym strzałem dał Koronie prowadzenie.

Od momentu bramki koroniarze nie gościli zbyt często na połowie Stali. Goście starali się doprowadzić do wyrównania, lecz brakowało im skuteczności. W 18. minucie napastnik mielczan nie trafił w wyłożoną piłkę w świetle bramki, a po chwili futbolówka odbiła się od słupka i przeturlała się wzdłuż linii bramkowej.

Poza Radinem na boisko wybiegł także inny zawodnik bez kontraktu z Koroną. To Uros Djuranović, mający za sobą występ także i w sparingu z Puszczą Niepołomice. W rozegranym w Kielcach spotkaniu trener Gino Lettieri sprawdził łącznie 24 piłkarzy. W piątek Korona przegrała na własnym stadionie z Puszczą Niepołomice 1:4, dziś wynik i gra była już o wiele lepsza.

Korona Kielce - Stal Mielec 1:0
Bramki: Milan Radin 14'

Korona Kielce: (I połowa) 1. Marek Kozioł - 11. Michael Gardawski, 33. Iván Márquez, 26. Themistoklís Tzimópoulos, 91. Łukasz Bujak - 89. Mateusz Sowiński, 5. Adnan Kovačević, 31. Milan Radin (24, 37. Kornel Kordas), 14. Jakub Żubrowski, 7. Marcin Cebula - 10. Uroš Đuranović. (II połowa) 88. Paweł Sokół - 16. Grzegorz Szymusik, 15. Piotr Pierzchała, 8. Ognjen Gnjatić, 21. Łukasz Kosakiewicz - 77. Oktawian Skrzecz, 20. Oskar Sewerzyński, 18. Artur Piróg, 24. Wato Arweladze - 10. Uroš Đuranović (57, 19. Wiktor Długosz), 9. Michal Papadopulos (66, 37. Kornel Kordas).

SPARINGI w GOL24

Więcej o SPARINGACH - newsy, wyniki, terminarz

[xlink]439ebde1-fdfe-ac8c-fe87-e69b627321aa,306f81d7-efc1-91fd-f352-aec86fad1b9a[/xlink]