4 liga. Stal II Mielec pokonała MKS Kańczuga. Debiut młodzieżowca z rocznika 2006

28 maja 2022, 14:07 | kostek

Rezerwy Stali, aby nie oglądać się za siebie, ten mecz musiały wygrać i zadanie wykonały, co praktycznie zapewnia im ligowy byt na kolejny sezon.

MKS Kańczuga (niebieskie koszulki) przegrał w Mielcu.

Od początku spotkania strona przeważającą byli gospodarze, jednak długimi fragmentami nie potrafili sforsować defensywy gości. Sztuka ta udała się dopiero w 33 minucie, kiedy to Damian Pyryt wpakował piłkę do siatki, otwierając wynik spotkania. Do końca pierwszej połowy mimo okazji, żadnej ze stron nie udało się zdobyć gola. Losy meczu rozstrzygły się w ostatnich 30 minutach. Wpierw rzut karny na gola zamienił Krystian Kardyś. Ten sam zawodnik sześć minut później zdobył swojego drugiego gola i wydawało się, że jest już po meczu. Ambitnie grająca ekipa przyjezdna zdobyła gola w 78 minucie po strzale Mateusza Babiarza, który na boisku pojawił się w drugiej połowie.

Wynik spotkania ustalił w doliczonym czasie gry Damian Pyryt. W końcówce na boisku pojawił się kolejny młody zawodnik. Tym razem w piłce seniorskiej zadebiutował Paweł Palko, rocznik 2006.

- Przeciwnik dobrze się bronił, wysoko zawiesił nam poprzeczkę. Ciężko było stworzyć sobie dobre okazje bramkowe. Udało się kilka stworzyć i wykorzystać cztery. Szacunek dla rywala, za postawę w dzisiejszym meczu. napisał:

- podsumował spotkanie opiekun gospodarzy, Sebastian Bajorek.

Stal II Mielec - MSK Kańczuga 4:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Pyryt 33, 2:0 Kardyś 62-karny, 3:0 Kardyś 68, 3:1 Babiarz 78, 4:1 Pyryt 90+4.

Stal II: I. Pnievskyy (82 Palko) – Buczek, Wyparło ż, Czekaj, Łebek, Guca (66 Kacica), Pyryt, V. Pnyevskyy, Kradyś (70 Mikiera), Lonczak (55 Osuch), Sosiński (66 Wójcik). Trener Sebastian Bajorek.

MKS: Płocica - Borcz, Kudła (67 Bogacz), Szpytma (46 P. Gurak), S. Kielich, Struś, Makarski, Bawor ż, Paczocha (62 Babiarz), D. Kielich, A. Gurak. Trener Marek Rybkiewicz.