Kamil Grosicki miał asystę, ale Stade Rennais przegrało z Lorient

29 listopada 2016, 22:35 | Tomasz Biliński

Kamil Grosicki zaliczył asystę w meczu 15. kolejki francuskiej ekstraklasy. Jednak jego zespół Stade Rennais niespodziewanie przegrał na wyjeździe z ostatnim w tabeli Lorient. Reprezentant Polski grał do 73. minuty.

Kamil Grosicki (w czerwonej koszulce) w tym sezonie w lidze ma na koncie trzy gole i dwie asysty.

W 28. minucie goście przegrywali 0:1 po bramce zdobytej przez Michaela Cianiego. Cztery minuty później akcję w swoim stylu przeprowadził Grosicki. Skrzydłowy reprezentacji Polski przejął piłkę w środkowej strefie boiska i popędził z nią na bramkę Lorient. Gdyby wpadł w pole karne podał do niepilnowanego Giovanniego Sio, któremu nie pozostało nic innego, jak wpakować futbolówkę do siatki.

Dla Polaka to druga ligowa asysta w tym sezonie. Ponadto ma strzelone trzy gole.

W dalszej części gry Stade Rennais, zajmujące przed tą kolejką czwarte miejsce, częściej było przy piłce, stwarzało też więcej bramkowych sytuacji. Jednak w meczu padł już tylko jeden gol i strzelili go gospodarze. Dokładnie uczynił to tuż po rozpoczęciu drugiej połowy Majeed Waris.

Dla drużyny z Rennes była to piąta ligowa porażka. Z 24 punktami wciąż zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Przed nią jest Paris Saint-Germain, do której Grosicki i spółka tracą osiem punktów. Liderem jest AS Monaco z Kamilem Glikiem w składzie, które w poniedziałkowy wieczór gra na wyjeździe z 14. Dijon.

Z kolei Lorient, mimo zwycięstwa, nadal zajmuje ostatnie miejsce.