Sparingi. Lechia Gdańsk ograła FC Botosani. Debiuty nowych zawodników

13 stycznia 2022, 18:02 | KK

Lechia Gdańsk w pierwszym sparingu na obozie w Turcji wygrała z rumuńskim FC Botosani 3:2. Dla biało-zielonych trafiali Ilkay Durmus, Bassekou Diabate oraz Kacper Sezonienko. W zespole z Gdańska pokazali się m.in. sprowadzeni niedawno David Stec i Tomasz Neugebauer.

Lechia Gdańsk ograła czwartą drużynę rumuńskiej ekstraklasy

Tomasz Kaczmarek już w pierwszym sparingu dokonał szerokiego przeglądu kadr. Przeciwko rumuńskiemu Botosani wystąpiło aż 23 zawodników. Od pierwszej minuty zagrał prawy obrońca David Stec, a po przerwie w bramce zaprezentował się wracający do Lechii po latach Tomasz Buchalik. W końcówce pokazał się też sprowadzony z Ruchu Chorzów 18-letni Tomasz Neugebauer.

Lechia w Belek zagra jeszcze trzy sparingi. Rywalem biało-zielonych będą Mezokovesd (17 stycznia), Achmat Grozny (22 stycznia) oraz Dinamo Batumi (23 stycznia)

Lechia Gdańsk - FC Botosani 3:2

Bramki: Ilkay Durmus 34, Bassekou Diabate 49, Kacper Sezonienko 83 - Herve Kage 15, Enriko Papa 53

Lechia Gdańsk: (I połowa) Dusan Kuciak - David Stec, Michał Nalepa, Mario Maloca, Maciej Zagraba - Filip Koperski, Jakub Kałuziński, Jarosław Kubicki, Marco Terrazzino, Ilkay Durmuş - Łukasz Zwoliński.
(II połowa) Michał Buchalik - Tomasz Makowski, Bartosz Brylowski (74 Tomasz Neugebauer), Kristers Tobers, Rafał Pietrzak - Joseph Ceesay, Maciej Gajos, Egzon Kryeziu, Kacper Sezonienko, Bassekou Diabate - Flavio Paixao.