Sparing: Piast Gliwice – Miedź Legnica 7:1 ZDJĘCIA Mistrz Polski postraszył przed meczem z BATE Borysów w eliminacjach Ligi Mistrzów

6 lipca 2019, 17:46 | Tomasz Kuczyński

W sparingu rozegranym na stadionie przy Okrzei Piast Gliwice wygrał z Miedzią Legnica aż 7:1 (4:1). Bramki strzelili: Piotr Parzyszek - trzy (13, 34, 46), Mikkel Kirkeskov (29), Jorge Felix (42), Gerard Badia (79), Dani Aquino (80) – Henrik Ojamaa (26). Mistrz Polski w środę zagra w Borysowie z BATE w pierwszym meczu eliminacji Ligi Mistrzów.

Sparing Piasta Gliwice z Miedzią Legnica
1 / 24

W sobotnie popołudnie kibice Piasta mogli zobaczyć w akcji drużynę mistrzów Polski przed nowym sezonem. Najpierw na płycie boiska odbyła się prezentacja, a następnie ostatni sparing przed środowym meczem eliminacji Ligi Mistrzów z BATE w Borysowie – z Miedzią Legnica.

Trener Waldemar Fornalik do wyjściowej „11” nie wstawił ani jednego nowego zawodnika, pozyskanego latem. Piłkarze zagrali już w koszulkach z nazwą nowego sponsora, firmy Betclic, której logo wyświetlane było na ledowych bandach wokół boiska. Żelazny, mistrzowski skład (jedynie bez Aleksandara Sedlara), postraszył przed pucharami.

[unicode_pictographs]%F0%9F%93%8B[/unicode_pictographs] Skład Piasta na sparing z @MiedzLegnica! [unicode_pictographs]%F0%9F%94%B5[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%94%B4[/unicode_pictographs]Zaczynamy o 16:00! pic.twitter.com/YUS7rr8Mpb— Piast Gliwice S.A. (@PiastGliwiceSA) 6 lipca 2019

Od początku sparingu grał Mikkel Kirkeskov, na którego pozyskanie ochotę ciągle ma Legia Warszawa. Duński obrońca jest jednak potrzebny Piastowi na puchary i w tym momencie nie ma raczej mowy o przeprowadzce do stolicy. W drużynie Miedzi w wyjściowym składzie był Valerijs Sabala, który w poprzednim sezonie strzelał bramki dla Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Gliwiczanie od początku grali schematem, znanym z mistrzowskiego sezonu. Piłka kierowana była do skrzydłowych, którzy podaniami w pole karne szukali przede wszystkim Piotra Parzyszka. W ten sposób snajpera Piasta w 13. minucie znalazł Joel Valencia, a Parzyszek uderzeniem głową pokonał Mateusza Hewelta. Pięć minut później Martin Konczkowski znalazł się przed bramkarzem Miedzi, posłał nad nim piłkę, która trafiła w poprzeczkę. Okazję miał też Jorge Felix, ale strzelił obok słupka.

Niespodziewanie Miedź wyrównała w 26. minucie. Henrik Ojamaa sprytnie zachował się w polu karnym i zaskoczył Frantiska Placha. Goście nie cieszyli się długo z prowadzenia. Trzy minuty później Kirkeskov przymierzył w „okienko” z rzutu wolnego i było 2:1. - Brameczka, palce lizać! - skwitował stadionowy spiker.

Pięknego gola na 3:1 strzelił też Parzyszek uderzając pod poprzeczkę z pola karnego. Gorszy nie chciał być Jorge Felix, który zakręcił obrońcami i strzelił w długi róg.

Na drugą połowę weszli m.in. nowi piłkarze Tomas Huk i Jakub Holubek. Został Parzyszek, który kontynuował dzieło zniszczenia. Tuż po wznowieniu gry strzelił płasko przy słupku i było 5:1. Napastnik Piasta opuścił boisko w 57. minucie żegnany głośnymi brawami kibiców.

W 72. minucie szansę debiutu w Piaście dostał Sebastian Milewski. Nieco później zadebiutował nowy hiszpański napastnik Dani Aquino. To on asystował przy bramce Gerarda Badii, przytomnie podając piłkę głową. Aquino minutę później sam strzelił z lewej nogi z 16 metrów i mieliśmy 7:1!

Po meczu w klubowym sklepiku przed stadionem kibice mieli możliwość zrobienia sobie zdjęć z piłkarzami i zdobycia autografów. Wcześniej sympatycy Piasta mogli robić sobie fotki z pucharem za zdobycie mistrzostwa Polski. Teraz czas na Ligę Mistrzów.

Sparing: Piast Gliwice – Miedź Legnica 7:1 (4:1)

Bramki: 1:0 Piotr Parzyszek (13-głową), 1:1 Henrik Ojamaa (26), 2:1 Mikkel Kirkeskov (29-wolny), 3:1 Piotr Parzyszek (34), 4:1 Jorge Felix (42), 5:1 Piotr Parzyszek (46), 6:1 Gerard Badia (79), 7:1 Dani Aquino (80)

Piast:Frantisek Plach (46. Jakub Szmatuła) - 5. Marcin Pietrowski (67. Tomasz Mokwa), Jakub Czerwiński (75. Damian Byrtek), Uros Korun (46. Tomas Huk), Mikkel Kirkeskov (46 Jakub Holubek) - Martin Konczkowski (46. Gerard Badia), Tom Hateley (67. Patryk Sokołowski), Patryk Dziczek (72. Sebastian Milewski), Joel Valencia (67. Aleksander Jagiełło), Jorge Félix (75. Dani Aquino) - Piotr Parzyszek (57 Karol Stanek).

Miedź:Mateusz Hewelt (Jan Szpaderski) - Paweł Zieliński (87. Mateusz Zatwarnicki), Nemanja Mijušković (82. Jan Ostrowski), Božo Musa, Grzegorz Bartczak - Henrik Ojamaa (87. Michał Pojasek), Adrian Purzycki, Krzysztof Danielewicz, Petteri Forsell, Maciej Śliwa (30. Patryk Makuch, 63. Aboubacar Conde) - Valerijs Sabala. Grali także: Marquitos, Hubert Antkowiak.

[polecane]16691599,16647217,16673859,16671771,16670823,16689527;1;Nie przegapcie[/polecane]

[polecane]16673859,16674629,16818543,16544359,16581557,16662561;1;Zobaczcie koniecznie[/polecane]

Justyna Święty-Ersetic na Memoriale Kusocińskiego na Stadionie Śląskim

[xlink]16c549e8-149d-0567-aa73-af0623752a8b,8412096e-be1f-11d5-ba93-cff23c24f40b[/xlink]