Śląsk pozamiatał w Białymstoku. Jedenastka 10. kolejki Lotto Ekstraklasy według GOL24 [GALERIA]

1 października 2018, 20:36 | red

Lotto Ekstraklasa. W 10. kolejce doszło do wielu nielogicznych zdarzeń. Poległ choćby lider, a wraz z nim również spora część tzw. grupy pościgowej. Mile zaskoczył za to Śląsk Wrocław, który ma zresztą najwięcej przedstawicieli w jedenastce bohaterów. Zobacz, kto do niej trafił oprócz Marcina Robaka.

W Polsce gra od maja tego roku. Aż do soboty czekał na występ, po którym zrobiło się o nim głośno. Przeciwko Wiśle Kraków zanotował pierwsze czyste konto na naszej ziemi. Bronił naprawdę dobrze; na plus przede wszystkim wygrane pojedynki z Jesusem Imazem.
Nie, tu nie ma literówki w nazwisku, ani błędnie wybranego zdjęcia. Przed wami ktoś zupełnie inny niż "Wasyl", ale też z talentem i "Kolejorzem" w piłkarskim CV. W niedzielę z Miedzią Legnica zaliczył swój najlepszy mecz w Ekstraklasie. Świetnie pilnował wyniku w drugiej połowie.
Oto dowód na to, że i nastolatek da radę na stoperze. Zawodnik pochodzący z Gorzowa Wielkopolskiego nieźle wypadł na tle Zagłębia Lubin. Dzięki jego postawie drużyna wreszcie nie straciła gola. Oczywiście dzisiaj selekcjoner Jacek Magiera wysłał do niego powołanie na najbliższe mecze Elite League U-21.
Ma za sobą dopiero drugi mecz po kontuzji. Już jednak jesteśmy w stanie powiedzieć, ile znaczy dla zespołu. A znaczy naprawdę wiele; spokój w odbiorze, konkret pod bramką przeciwnika. To po jego zagraniu na 2:0 z Jagiellonią podwyższył Marcin Robak.
Powtarzalność w działaniu - to jest to, co odróżnia dobrych od przeciętnych. Słoweniec na razie rozegrał u nas 250 minut, ale już ma dwa gole. W zeszłej kolejce znalazł sposób na Zagłębie Sosnowiec, a teraz na Wisłę Kraków. Co ciekawe, to były jego jedyne występy od początku.
W końcu nabrał wiatru w żagle. W ostatnich pięciu występach (licząc także ten w Pucharze Polski) trzy razy wpisał się na listę strzelców i dwukrotnie zaliczył asystę. Przeciwko Zagłębiu Lubin ustalił wynik na 2:0.
Drużyna z Mazowsza jest na takim etapie, że przesadnie nie przejmuje się stylem, lecz wynikami już jak nabardziej. Taki zresztą wniosek powtórzył lider pomocy po spotkaniu z Lechią Gdańsk. Po jego podaniu do siatki trafił Karol Angielski.
Sporo było wobec niego zarzutów. Że kosztował wiele, a niewiele pomógł (czy to w lidze, czy w pucharach). Ostatnio twarde liczby jednak bronią Portugalczyka. To jego gol dał awans w Pucharze Polski, a gol i asysta z Miedzią Legnica przerwały smutną serię w lidze.
Sezon z konieczności zaczął na boku obrony. Ostatnio na szczęście wrócił na swoją ulubioną pozycję (skrzydło) i z niej daje najwięcej zespołowi. W spotkaniu z Jagiellonią Białystok, wysoko wygranym 4:0, okazał się jedną z najjaśniejszych postaci. Asystował przy bramce na 1:0.
Potrzebował jednej skutecznej połówki, żeby powiększyć swój dorobek z czterech do siedmiu trafień (dogonił lidera strzelców - Zdenka Ondraska). Przeciwko Jagiellonii Białystok zagrał fenomenalnie po przerwie. Wykorzystał bowiem każdą z nadarzających się akcji.
W Gliwicach gra szósty sezon i wciąż dokłada argumentów, że zasługuje na więcej. Derby z Górnikiem Zabrze zaczął na ławce rezerwowych. W 58 minucie wszedł jednak na murawę i niecały kwadrans później odbierał gratulacje za bramkę, dzięki której Piast wygrał prestiżowy mecz.
Ławka rezerwowych: Bartłomiej Żynel (Wisła Płock), Żarko Udovicić (Zagłębie Sosnowiec), Ivan Marquez (Korona Kielce), Lasza Dwali (Pogoń Szczecin), Adam Marciniak (Arka Gdynia), Jakub Łabojko (Śląsk Wrocław), Joel Valencia (Piast Gliwice), Michał Chrapek (Śląsk Wrocław), Zlatko Janjić (Korona Kielce), Javi Hernandez (Cracovia), Kamil Drygas (Pogoń Szczecin), Michał Janota (Arka Gdynia), Janusz Gol (Cracovia), Christian Gytkjaer (Lech Poznań), Arkadiusz Piech (Śląsk Wrocław), Karol Angielski (Wisła Płock).