Skrót meczu Raków Częstochowa - KAA Gent 1:0 [WIDEO]

19 sierpnia 2021, 20:40 | etc

Raków Częstochowa wygrał z belgijskim KAA Gent 1:0 po golu Andrzeja Niewulisa. Goście przez niemal całe spotkanie prowadzili grę, byli zespołem zdecydowanie lepszym, o większej kulturze i umiejętnościach. Wicemistrz Polski postawił przede wszystkim na defensywę, ale z przodu był niezwykle skuteczny. Wynik 1:0 jest dobrą zaliczką przed rewanżem. Zobacz skrót meczu Raków - Gent!

Skrót meczu Raków - Gent 1:0 [WIDEO]

Raków Częstochowa bronił dostępu do własnej bramki niezwykle skutecznie. Interwencje Kovacevicia na linii i ofiarne parady obrońców pozwoliły wicemistrzowi Polski zachować czyste konto. Piłka wpadła za to do sieci Belgów! W drugiej połowie niskie dośrodkowanie mogło zakończyć się udaną interwencją obrońcy, ale na nieszczęście jego zespołu popełnił on prosty błąd, podał piłkę prosto do Niewulisa, który wyrwał się z objęć rywala i mocnym strzałem z bliska pokonał bramkarza. Raków ma skromną zaliczkę przed rewanżem.

Wicemistrzowie Polski kończyli mecz w dziesiątkę. Wiktor Długosz był faulowany w powietrzu przez Fortunę i zniesiony na noszach. Z powodu braku zmian gospodarze musieli grać ostatnie 10 minut bez partnera z drużyny.