menu

Serge Gnabry i czarny lakier na paznokciu. Niemiec wspiera tym poszkodowane dzieci

26 stycznia 2022, 18:44 | fb

Wiele osób zauważyło, że gwiazda Bayernu Monachium Serge Gnabry biega po boisku z jednym paznokciem pomalowanym na czarno, ale wielu nie wie, dlaczego. Za lakierem kryje się jednak ważne przesłanie.


fot. EASTNEWS

Jak donosi niemiecki BILD, napastnik pomalował jeden paznokieć u palców w nawiązaniu do kampanii znanej jako "Polished Man", która została założona przez organizację znaną jako "YGAP". Została ona stworzona w celu zwiększenia świadomości na temat problemu wykorzystywania dzieci, a pomalowany paznokieć reprezentuje fakt, że jedno na pięć dzieci poniżej 18 roku życia na całym świecie jest ofiarą przemocy seksualnej i fizycznej.

Inspiracja do pomalowania paznokcia pojawiła się po tym, jak dyrektor generalny YGAP, Elliot Costello, dał pomalować swoje paznokcie dziewczynce, która została uratowana po tym, jak była wykorzystywana seksualnie i fizycznie w sierocińcu.

Na swojej stronie internetowej YGAP wyjaśnia, dlaczego wykorzystuje mężczyzn do podnoszenia świadomości na temat swojej organizacji.

- "Polished Man" nie polega na wskazywaniu palcem, jeśli chodzi o przemoc, chodzi o wzmocnienie pozycji każdego, aby stać się częścią rozwiązania. Mężczyźni są sprawcami przemocy i doświadczają jej na wysokim poziomie, a często nie są skłonni do zwrócenia się o pomoc. Świat, w którym jest mniej przemocy wobec dzieci, to świat, w którym mężczyźni odgrywają aktywną rolę w zapobieganiu aktom przemocy i mają przestrzeń na własną regenerację po doświadczeniu przemocy - czytamy na stronie internetowej.

Obok Gnabry'ego, kilka innych gwiazd, w tym aktorzy Chris Hemsworth i Tyler Blackburn, również współpracują z organizacją.