menu

Sensacyjna porażka Wieczystej! Peszko pierwszy raz w takiej sytuacji

15 maja, 18:02 | Maciej Zubek, art

Wieczysta Kraków przegrała w meczu 30. kolejki III ligi (grupa IV) na wyjeździe z Podhalem Nowy Targ 0:1 (0:1). To pierwsza w lidze w tym sezonie porażka drużyny pod wodzą trenera Sławomira Peszki, dobra seria skończyła się 15 maja na 22 spotkaniach. Lider był niepokonany od 16 września.

Wieczysta jesienią pokonała Podhale, teraz przegrała
fot. Maciej Zubek
Wieczysta jesienią pokonała Podhale, teraz przegrała
fot. Maciej Zubek
1 / 2

Wieczysta mogła w środowej kolejce zapewnić sobie awans - musiała wygrać i czekać na porażkę Siarki Tarnobrzeg - ale już wiadomo, że świętowania jeszcze nie będzie. Wręcz może zostać odłożone w czasie, bo przewaga stopniała do 7 punktów, a do końca zostały 4 mecze. Wspomniana Siarka wygrała swój mecz z Unią Tarnów 3:0.

Po 22 kolejnych meczach bez ligowej porażki Wieczysta Kraków niespodziewanie przegrała na boisku walczącego o utrzymanie Podhala Nowy Targ. To też pierwsza porażka w roli szkoleniowca dla Sławomira Peszki.

Lepszego początku meczu nowotarżanie wymarzyć sobie nie mogli. Już pierwszy celny strzał autorstwa Mostafy Hameda w 3. minucie – dał im prowadzenie. Za moment niewiele zabrakło by na 2:0 trafił z dystansu Mateusz Popiela. W 22. minucie po jednym kontrataków Podhala Mateusz Niedziałkowski przegrał pojedynek sam na sam z Patrykiem Letkiewiczem.

Po zmianie stron obraz gry wyglądało podobnie, choć Wieczysta szybko stworzyła sobie bramkową okazję. Z 5 metra głową uderzał Michał Fidziukiewicz, ale trafił w środek bramki gdzie dobrze ustawiony Maciej Styrczula nie miał problemu z obroną. Za moment nieznacznie z dystansu pomylił się Patryk Duda. W 58. minucie z kolei w dobrej sytuacji w bramkę nie trafił Maciej Jankowski, a w 76. minucie po indywidualnej akcji Kamila Ogorzałego i jego uderzeniu z 18. metra zatrzymała się na spojeniu słupka z poprzeczką.

Podhale Nowy Targ - Wieczysta Kraków 1:0 (1:0)


Bramka: 1:0 Hamed 3.
Podhale: Styrczula - Kozarzewski, Porębski, Michota - Smajdor, Duda, Popiela, Ogorzały - Hamed (70 Sobuś) Niedziałkowski (76 Zębala), Purcha.
Wieczysta: Letkiewicz - Bąk (46 Torres), Kasolik (46 Swędrowski), Pazdan, Pietrzak - Danielak (71 Skrobański), Pakulski (46 Jankowski), Trąbka (67 Trąbka), Łysiak, Kiedrowicz - Fidziukiewicz.
Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec). Żółte kartki: Purcha – Pazdan. Widzów: 400


Polecamy