Sandecja dowiozła wygraną w Kluczborku i awansowała na podium

27 sierpnia 2016, 21:48 | psz, Łukasz Madej

W ostatnim sobotnim meczu 6. kolejki 1. ligi, MKS Kluczbork przegrał na własnym boisku z Sandecją Nowy Sącz (1:2). Goście dwa razy wychodzili na prowadzenie i ostatecznie dowieźli korzystny wynik, mimo gry w osłabieniu przez ostatnie 20 minut.

Początek spotkania należał do Sandecji. W 2. minucie w pole karne gospodarzy wpadł Bartłomiej Dudzic i strzałem przy słupku wpakował piłkę do siatki. W 25. minucie interwencja obrońcy Bartosza Brodzińskiego o mało nie skończyła się gole samobójczym. W 30. minucie tuż nad poprzeczką uderzył Maciej Małkowski. W 34. minucie szczęście uśmiechnęło się już do gości, kiedy to piłka po strzale z dystansu Sebastiana Dei trafiła w poprzeczkę.

Gospodarze wyrównali w 52. minucie za sprawą byłego piłkarza Wisły Kraków Michała Szewczyka – piłka po rękawicach Łukasza Radlińskiego wpadła do bramki. Po chwili mocno przymierzył Maciej Kowalczyk, ale tym razem Radliński interweniował skutecznie. W 58. minucie znów groźne uderzenie Kowalczyka – tym razem piłka nieznacznie minęła bramkę.

W 61. minucie drugą bramkę zdobyła jednak Sandecja – piłkę pechowo na głowę Michala Pitera-Bućko przedłużył Szewczyk, a Słowak pokonał Grzegorza Wnuka. W 73. minucie strzelec gola opuścił boisko z drugą żółtą kartkę. Grający w osłabieniu goście zdołali jednak obronić jednobramkowe prowadzenie i tym samym wygrali drugie spotkanie z rzędu.