menu

Ruch Chorzów, GKS Katowice, GKS Tychy i Raków Częstochowa mają nowe terminy meczów. Ruch nie chce grać ze Stomilem 24 kwietnia

26 marca 2018, 16:02 | Tomasz Kuczyński

W poniedziałek PZPN wyznaczył terminy zaległych meczów 15., 20., 21. i 22. kolejki Nice 1. ligi. Obejmują one spotkania Ruchu Chorzów, GKS Katowice, GKS Tychy i Rakowa Częstochowa. Ruch będzie odwoływał od terminu meczu wyjazdowego ze Stomilem Olsztyn.

Ruch Chorzów - Stomil Olsztyn, 18.08.2017.
Ruch Chorzów - Stomil Olsztyn, 18.08.2017.
fot. Marzena Bugala- Azarko / Polska Press

Departament Rozgrywek Krajowych PZPN wyznaczył terminy zaległych spotkań, zastrzegając jednocześnie, że: „w celu umożliwienia rozegrania spotkań w wyznaczonych terminach, zmianie mogą ulec terminy rozgrywania innych zawodów Nice I ligi”.

Nowe terminy meczów

20. kolejka: Chojniczanka Chojnice – Raków Częstochowa (24.04, godz. 19), Puszcza Niepołomice – GKS Katowice (25.04, g. 17) i Olimpia Grudziądz - Stal Mielec (24.04);

21. kolejka: Stomil Olsztyn – Ruch Chorzów (24.04) i Bytovia Bytów – GKS Tychy (25.04, g. 18);

22. kolejka: Raków – Odra Opole (4.04), Chojniczanka – GKS Katowice (18.04) i Górnik Łęczna – Chrobry Głogów (24.04).

Wyznaczono też nowy dzień spotkania z jesieni, z 15. kolejki: Stomil – Wigry Suwałki (4.04).

10 marca odwołano mecz Stomilu z Ruchem na godzinę przed rozpoczęciem z powodu złego stanu boiska. Nie wiadomo jeszcze, gdzie odbędzie się spotkanie.

– Departament Rozgrywek zwrócił się do Komisja Licencyjnej z wnioskiem o zbadanie sprawy dotyczącej obiektu w Olsztynie. Wniosek został rozpatrzony pozytywnie i na chwilę obecną Stomil nie może rozgrywać meczów na własnym stadionie – mówił dyrektor Departamentu Rozrywek Krajowych Łukasz Wachowski.

Stomil ma przenieść się do Ostródy. Olsztynianie obiecali Ruchowi zwrot kosztów za drugą wyprawę na ten mecz. Niebiescy po wyjeździe na spotkanie ze Stomilem, mają mecz z Miedzią w Legnicy 27 kwietnia, dlatego nie chcą grać 24 kwietnia.

PZPN chce, aby wszystkie zaległe mecze rozegrano do końca kwietnia, ale Ruch zamierza się odwołać i ponownie wnioskować o grę ze Stomilem 1 maja.

Ruch Chorzów złożył do Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN odwołanie od decyzji wyznaczającej termin zaległego meczu ze Stomilem Olsztyn na dzień 24 kwietnia.

"W piśmie skierowanym do Departamentu Rozgrywek Krajowych Klub ponownie informuje, że 24 kwietnia nie może rozegrać przełożonego z 10 marca spotkania ze Stomilem Olsztyn, bowiem na 27 kwietnia zaplanowany jest mecz pomiędzy Miedzią Legnica a Ruchem, a gospodarz tego spotkania – Miedź – nie zgadza się na przesunięcie jego rozegrania na inny dzień. Decyzja Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN sprawia, że drużyna Ruchu zmuszona jest do pokonania w ciągu 4 dni ok. 1500 km i rozegrania dwóch spotkań. W praktyce, piłkarze wrócą z meczu ze Stomilem w środę nad ranem, by w czwartek ruszyć do Legnicy. Przedstawione rozwiązanie utrudnia nam prowadzenie sportowej rywalizacji na równych zasadach. Ponadto w trakcie dyskusji nad możliwymi terminami rozegrania zaległego spotkania ze Stomilem zarówno Ruch, jak i Departament Rozgrywek Krajowych proponowali datę 1 maja. Zdaniem Klubu jest to termin optymalny, gdyż stwarza warunki do uczciwej rywalizacji".

Celem związku jest rozegranie wszystkich zaległych spotkań do końca kwietnia. Jak widać, nie odstąpiono od tego założenia ani na krok (czyt. ani jednego dnia).— Tomasz Ferens (@TomekFerens) 26 marca 2018


POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:


Kalendarz sportowy 2018: Piękne ciała nagich sportowców ZDJĘCIA

Piłkarze reprezentacji Polski w Katowicach: AUTOGRAFY I WSPÓLNE ZDJĘCIA

Wielkie święto Górnika Zabrze na meczu z Hajdukiem Split ZDJĘCIA I WIDEO


Trening reprezentacji Polski w Katowicach przed meczem Polska - Korea


Polecamy