Robert Lewandowski wrócił po kontuzji i strzelił gola [WIDEO]

24 kwietnia 2021, 18:58 | DW

Robert Lewandowski wrócił po kontuzji, której nabawił się w reprezentacyjnym meczu z Andorą. Kapitan naszej kadry wybiegł na boisko w meczu z Mainz od pierwszej minuty, ale Bayern przegrał 1:2. Jedyną bramkę dla Bawarczyków zdobył "Lewy", któremu do wyrównania rekordu Gerda Mullera brakuje już czterech trafień. Zobacz gola Lewandowskiego w meczu z Mainz.

Lewandowski wrócił po kontuzji i strzelił gola. Do wyrównania rekordu brakuje czterech trafień.

Lewandowski wrócił po kontuzji i strzelił gola [WIDEO]

Kłamstwem byłoby mówić, że Bayern zagrał wspaniały mecz, ale przegrał tylko przez nieskuteczność. Przez długi czas to zawodnicy Mainz prowadzili grę i tworzyli znakomite okazje. Jak choćby ta po błędzie Davida Alaby. Obrońca źle wybił piłkę spod własnej bramki, a Burkardt wykorzystał tę pomyłkę i zdobył bramkę.

Gola na 2:0 zdobył Quaison, dla którego jedne gol dzisiejszego dnia to najmniejsza możliwa zdobycz. Zawodnik Mainz najpierw trafił głową w słupek, później jeszcze miał szansę, ale uderzał ze zbyt ostrego kąta. W końcu urwał się Alabie oraz Mullerowi i wykorzystał dośrodkowanie.

Robert Lewandowski strzelił dopiero w doliczonym czasie drugiej połowy. Fantastycznie wykorzystał miękką wrzutkę z głębi pola, opanował futbolówkę i następnie umieścił ją w siatce.

W 26 meczach Lewandowski strzelił 36 goli. Do wyrównania rekordu Gerda Mullera brakuje mu czterech trafień. Sezon w Niemczech kończy się niebawem, a Bayernowi zostały do rozegrania jeszcze trzy mecze. Czy Polakowi uda się ta sztuka?