menu

Robert Lewandowski wciąż z dużą przewagą w klasyfikacji Złotego Buta. Awans Tomasa Pekharta

6 kwietnia, 18:39 | Foto Olimpik/x-news

W klasyfikacji Złotego Buta dla najlepszego ligowego strzelca w Europie bez większych zmian. Prowadzi wciąż z dużą przewagą Robert Lewandowski. Piłkarz Bayernu Monachium zdobył w obecnym sezonie Bundesligi 35 bramek i pomimo kontuzji pewnie zmierza po tytuł dla najlepszego strzelca.


fot.

Robert Lewandowski doznał urazu kolana w meczu eliminacji mistrzostw świata przeciwko Andorze, a to oznacza, że nie zagra w kilku najbliższych spotkaniach ekipy z Bawarii. Grupa pościgowa w klasyfikacji Złotego Buta jest jednak wciąż bardzo daleko za Polakiem.

Swój dorobek w ostatniej serii spotkań poprawił Cristiano Ronaldo, który strzelił gola numer 24. Portugalczyk trafił do siatki w meczu przeciwko Torino. Na trzecim miejscu jest Argentyńczyk Lionel Messi, kory ma na koncie 23 bramki.

Na 81. pozycje w klasyfikacji awansował najlepszy strzelec ekstraklasy, Tomas Pekhart z Legii Warszawa. Czeski napastnik w meczu z Pogonią Szczecin zdobył dwie bramki i łącznie ma już ich na koncie 21. Niestety ze względu na gorszy współczynnik polskiej ligi, Czech o końcowym triumfie w klasyfikacji Złotego Buta może tylko pomarzyć.

Ligi na Starym Kontynencie na podstawie swojej rangi podzielone zostały na trzy grupy. W najsilniejszej piątce znajduje się m.in. liga niemiecka, w której współczynnik za każdą zdobytą bramkę wynosi „2”. W ekstraklasie współczynnik wynosi „1”.

Klasyfikacja Złotego Buta 2020/21 (5.04.2021):


1. Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – 35 goli x2 = 70 pkt
2. Cristiano Ronaldo (Juventus) – 24 x2 = 48 pkt
3. Lionel Messi (FC Barcelona) – 23 x2 = 46 pkt
4. Andre Silva (Eintracht Frankfurt) – 22 x2 = 44 pkt
5. Erling Haaland (Borussia Dortmund) – 21 x2 = 42 pkt