menu

Robert Lewandowski w Barcelonie, to sprzedawanie kibicom „dymu”. Były dyrektor Barcy twierdzi, że letnich zakupów na Camp Nou nie będzie

23 czerwca, 09:06 | JacK

Dawny dyrektor Barcelony, Toni Freixa, ostrzegł, że jego były klub stara się sprzedawać „dym” kibicom, alarmując ich, że transfery za duże pieniądze nie pojawią się tego lata na Camp Nou. Zdaniem byłego oficjela Barcy, przyjście polskiego napastnika Roberta Lewandowskiego z Bayernu Monachium oraz innych gwiazd do „Blaugrany” to fikcja.

Transfer Roberta Lewandowskiego do Barcelony, to sprzedawanie „dymu” kibicom, zdaniem dawnego dyrektora Barcy
Transfer Roberta Lewandowskiego do Barcelony, to sprzedawanie „dymu” kibicom, zdaniem dawnego dyrektora Barcy
fot. Paweł Relikowski

Były członek zarządu, dawny dyrektor i kandydat na prezesa Barcelony nie wierzy w pojawienie się tego lata w „Blaugranie” nowych piłkarzy. Ostatnio w katalońskim klubie pojawiło się zainteresowanie takimi zawodnikami jak Lewandowski, Raphinha, Jules Kounde czy Bernardo Silva. Ale według Freixy, FC Barcelona nie będzie w stanie pozyskać żadnego z tych piłkarzy.

[polecany]23195689[/polecany]

Dobrze udokumentowane trudności finansowe Barcy stanowią przeszkodę w zawarciu nowych umów tego lata, ponieważ transfery mogą się pojawić tylko wtedy, gdy klub zdoła odciążyć graczy. Freixa wyśmiał rzekome plany transferowe „Dumy Katalonii” w mediach społecznościowych, twierdząc, że letni biznes na Camp Nou jest niewykonalny.

Kataloński prawnik podzielił się tweetem z ponad 56 tysiącami obserwujących, ostrzegając ich, że gwiazdy, którymi omamia kibiców Barcelona, ​​nie zostaną podpisane.

„Rozumiesz, że Lewandowski, Kounde, Raphina czy Bernardo Silva nie przyjdą? Czy to rozumiesz?”:

[twitter]https://twitter.com/tonifreixa/status/1539176147069587457[/twitter]

Później Freixa poparł swój komentarz w rozmowie z „El Partidazo” z Cadena COPE, oskarżając klub o „bezwstydne sprzedawanie kibicom dymu”.

– Nie kupuję rozmów o transferach Barcelony – powiedział. – Oni ewidentnie sprzedają dym. To, co mówią, jest sprzeczne z rzeczywistością. Nie mam innego wyjścia, jak tylko ostrzec ludzi, że nie będzie transferów. Aby kogoś kupić, musisz kogoś sprzedać. Ale o wiele bardziej opłaca się powiedzieć, że Bernardo przyjedzie teraz. Idę trochę pod prąd. Barcelona może teraz tworzyć iluzję. Tak jest wygodnie.

[polecany]21077769[/polecany]