Robert Lewandowski show! Dublet i asysta w superpucharze Niemiec [WIDEO]

17 sierpnia 2021, 22:30 | DW

Robert Lewandowski trafił już w pierwszej kolejce Bundesligi. W drugim meczu sezonu przeszedł samego siebie. W superpucharze Niemiec polski napastnik wpisał się na listę strzelców dwukrotnie - w 41. i 74. minucie. Do trafienia Mullera dołożył asystę.

Robert Lewandowski nie miał litości w superpucharze Niemiec.

Jedno jest pewne w futbolu. Robert Lewandowski zanotuje znakomity start sezonu. W miniony weekend strzelił gola w pierwszej kolejce Bundesligi, a we wtorek dwukrotnie ustrzelił bramkarza byłego klubu, dokładając do tego asystę. Bayern Monachium mierzył się w superpucharze z Borussią Dortmund.

Mistrz Niemiec wyszedł na prowadzenie w 41. minucie. Akcja na lewym skrzydle Serge'a Gnabry'ego zakończyła się dośrodkowaniem w pole karne. Tam jakby znikąd pojawił się Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski huknął z główki tak, że ani obrońcy, ani bramkarz Borussii nie mogli zareagować! Zobacz tę bramkę! Poniżej zobaczycie bramkę oraz jej analizę w stacji Viaplay.

Zobacz gola Lewandowskiego w superpucharze Niemiec:

Prowadzenie gości podwyższył Thomas Mueller, strzelając do pustej bramki po efektownym podaniu piętką od Lewandowskiego.

Polski napastnik skompletował dopplepack w 74. minucie. Błąd przy wyprowadzeniu piłki popełnił Manuel Akanji. Wykorzystał to Leroy Sane i obsłużył celnym podaniem Lewego. Ten nie spieszył się z wykończeniem, najpierw wybrał miejsce, którego nie pokrył bramkarz i dopiero oddał strzał.

Bayern Monachium wygrał 3:1. Na dublet Lewandowskiego i trafienie Mullera Borussia odpowiedziała tylko golem Marco Reusa.