Robert Lewandowski jeszcze nie jest mistrzem

24 kwietnia 2016, 09:43 | Rafał Musioł

Bayern Monachium zrobił swoje, ale wygrała także Borussia Dortmund. To oznacza, że walka o tytuł mistrzowski w Bundeslidzie wciąż trwa. Do konca zostały trzy kolejki.

Bayern's robert lewandowski points during the champions league quarterfinal first leg soccer match between fc bayern munich and benfica lisbon at the allianz arena in munich, southern germany, tuesday, april 5, 2016. (ap photo/kerstin joensson)

Bayern Monachium mógł już zapewnić sobie tytuł mistrzowski. Aby tak się stało Bawarczycy musieli pokonać w Berlinie Herthę, a Borussia Dortmund przegrać w Stuttgarcie. Spełniony został tylko ten jeden warunek, więc Bayern na trzy kolejki przed końcem rozgrywek teoretycznie może jeszcze stracić pozycję lidera.

Robert Lewandowski tym razem gola nie zdobył. Bramki dla Bayernu strzelali Arturo Vidal (48 minuta) i Douglas Costa (79). Polak, którego w 84 minucie zmienił Javi Martinez pewnie jednak zmierza po koronę króla strzelców (ma 27 goli), bo do siatki nie trafił także jego najgroźniejszy konkurent Pierre-Emerick Aubameyang z Borussii (23 gole). W wygranym przez dortmunczyków 3:0 meczu trafiali Shinji Kagawa (21), Christian Pulisic (45) i Henrik Mkhitaryan (56).

W ostatnich trzech kolejkach Bayern zagra z Borussią Moenchengladbach (dom), FC Ingolstadt (wyjazd) i Hannoverem 96 (dom), a Borussia z VfL Wolfsburg (dom), Eintrachtem Frankfurt (wyjazd) i FC Koeln (dom).