Robert Lewandowski błyskawicznie rozpoczął strzelanie z Bayerem Leverkusen. Gol jak z debiutu w Ekstraklasie! [WIDEO]

17 października 2021, 16:19 | TB

Robert Lewandowski już w czwartej minucie strzelił pierwszego gola w meczu Bayernu Monachium z Bayerem Leverkusen. To pierwsza bramka polskiego napastnika od 18 września. Bawarczycy wygrali 5:1.

Robert Lewandowski błyskawicznie rozpoczął strzelanie z Bayerem Leverkusen. Zobacz gola

Robert Lewandowski od początku sezonu był jak maszyna do zdobywania bramek. W pięciu kolejkach Bundesligi z rzędu strzelił siedem goli, cztery dołożył w dwóch meczach Ligi Mistrzów, a dwa kolejne w starciu o Superpuchar Niemiec.

Jednak od kilkunastu dni skuteczność kapitana kadry spadła, nie tylko w reprezentacji Polski. Już w dwóch seriach gier niemieckiej ligi nie strzelił gola. Jedynie w ostatnim spotkaniu, z Eintrachtem Frankfurt, zaliczył asystę. Ale wystarczyły cztery minuty, by ponownie zdobył bramkę. I to w hicie kolejki przeciwko Bayerowi Leverkusen.

Na dodatek zrobił to w wyjątkowy sposób - krzyżakiem. Gol wypisz wymaluj jak debiutanckie trafienie dla Lecha Poznań w starciu z GKS Bełchatów!

Zobacz gola Roberta Lewandowskiego w debiucie w Ekstraklasie:

Zobacz pierwszego gola Roberta Lewandowskiego w meczu Bayernu z Bayerem:

هدف ليفاندوسكي كامل الاعادات pic.twitter.com/jSprw07Qst— فــــFasterـــاســتر قــــGoalــــول (@FGXXX22) October 17, 2021

W 30. minucie kapitan reprezentacji Polski podwyższył prowadzenie, zdobywając swoją drugą bramkę. Do przerwy Bawarczycy wpakowali gościom jeszcze trzy gole i prowadzili 5:0.

#B04FCB LEVERKUSEN 0 × 2 BAYERN | GOAL Lewandowski HD[unicode_pictographs]%F0%9F%8E%A5[/unicode_pictographs] ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ to never miss any goal Follow @FA_GO7⚽️[unicode_pictographs]%F0%9F%8E%A5[/unicode_pictographs] Telegram/ https://t.co/O6eeL6Dudg pic.twitter.com/d4DAezPRiN— فــــFasterـــاســتر قــــGoalــــول (@FGXXX22) October 17, 2021

W drugiej połowie padła tylko jedna bramka. Zdobył ją Patrik Schick. Bayer przegrał u siebie 1:5.

Lewandowski grał do 64. minuty, kiedy zastąpił go Jamal Musiala.

Dzięki tej wygranej Bayern został samodzielnym liderem Bundesligi. Od ekipy z Leverkusen odskoczył na trzy punkty. Na drugie miejsce awansowała Borussia Dortmund, która wciąż traci do Bawarczyków jeden punkt.

[polecane]22040291,22095655,22105929,21457785;1; JUŻ IDZIESZ? MOŻE CIĘ ZAINTERESUJE:[/polecane]