menu

Robert Lewandowski - Bayern Monachium usztywnia stanowisko w sprawie transferu polskiego napastnika. Barcelona zaniepokojona

23 czerwca, 07:11 | JacK

FC Barcelona coraz bardziej zaniepokojona transakcją z Bayernem Monachium w sprawie wykupu Roberta Lewandowskiego. Mistrzowie Niemiec nie odpowiedzieli na pierwszą ofertę Katalończyków, a stanowisko władz monachijskiego klubu wciąż pozostaje niezmienne, jeśli chodzi o konieczność wypełnienia kontraktu, obowiązującego do czerwca 2023 roku.

Robert Lewandowski czeka na sfinalizowanie transferu
Robert Lewandowski czeka na sfinalizowanie transferu
fot. Szymon Starnawski

Według źródeł bliskich Camp Nou, Barcelona zaczyna czuć się trochę nieswojo w związku z pozyskaniem Lewandowskiego z powodu niechęci Bayernu do wypuszczenia swojego snajpera wyborowego.

Kapitan reprezentacji Polski dał jasno do zrozumienia, że ​​desperacko chce opuścić Allianz Arenę i nie chce ponownie grać dla klubu.

Bayern jednak nadal upiera się, że „Lewy” zostanie w Monachium i dopilnuje ostatniego roku swojego kontraktu, pomimo publicznych oświadczeń Polaka i chęci sprowadzenia go przez Barcę.

[polecany]23192887[/polecany]

Były prezydent Bayernu, Uli Hoeness powiedział, że uważa, iż Lewandowski ​​będzie zmuszony zaakceptować fakt, że musi zostać.

– (Dołączyłem) do stanowiska FC Bayern: to znaczy do skorzystania z prawa do realizacji umowy, jeśli nie zostanie znaleziona alternatywa – powiedział Hoeness. – Zakładam, że Robert w końcu to zaakceptuje.

Dawnemu szefowi wtóruje dyrektor wykonawczy „Die Roten”, Hasan Salihamidzić, który stwierdził w rozmowie ze „Sport Bildem” , że oczekuje, iż Lewandowski stawi się na pierwszym treningu mistrzów Niemiec po wakacyjnej przerwie, 12 lipca.

Również prezes Bayernu, Oliver Kahn zapewnia, że dopilnuje, aby „Lewy” wypełnił kontrakt z monachijskim klubem.

– Robert ocenia możliwości Barcelony i innych. Ale warto pamiętać, że ma kontrakt z Bayernem i, co jest bardzo ważne, nie martwimy się.

[twitter]https://twitter.com/gerardromero/status/1539622508852383744[/twitter]

Wszystko to sprawia, że ​​​​Barca czuje się nieswojo, według „Relevo”, szczególnie dlatego, że Bayern pozyskał teraz z Liverpoolu za 40 mln euro Senegalczyka Sadio Mane, ale wciąż odmawia ustąpienia Lewandowskiemu.

Bawarscy giganci nawet nie zareagowali na początkową ofertę Barcelony za 33-latka i nie jest jasne, co zrobią, jeśli Katalończycy złożą kolejną ofertę. W tej chwili sprawy nie wyglądają „korzystnie”, ale zostało jeszcze sporo czasu i nadzieja, że ​​Barcelona i Lewandowski zdołają znaleźć wyjście z obecnego impasu.

[polecany]23180527[/polecany]

Niezależnie od tego, czy Lewandowski opuści klub czy nie, może to stanowić ważny precedens dla Bayernu. Pozwolenie mu na odejście byłoby chęcią wysłuchania swoich piłkarzy, ale też być może słabością z ich strony, że odejściem z klubu można manewrować. Alternatywnie utrzymanie „Lewego” pokazałoby siłę, ale także sztywność, która może sprawić, że inni niechętnie zaangażują się w klub na dłuższą metę.