Reprezentacja U-21: Rywale Polaków na łopatkach! Wysokie zwycięstwo z Estonią

4 września 2020, 20:12 | DW

Reprezentacja U-21 pokonała Estonię 6:0 w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy. Podopieczni trenera Czesława Michniewicza prowadzili po kwadransie już dwoma bramkami. Gole dla polskiej kadry Mateusz Bogusz, Patryk Klimala, Jakub Kamiński, Robert Gumny, Przemyław Płacheta i Paweł Tomczyk.

U-21: Rywale Polaków na łopatkach! Wysokie zwycięstwo z Estonią

Reprezentacja U-21 kontynuuje dobre eliminacje do młodzieżowych Mistrzostw Europy. Po czterech meczach biało-czerwoni mieli na swoim koncie już 10 punktów. Jako kandydat do awansu, nie mogli sobie pozwolić na potknięcie. Cieszy wysokie zwycięstwo, które dało jasny sygnał seniorskiej piłce, że właśnie tak pokonuje się niżej notowanego rywala.

Polacy prowadzili już po czterech minutach. Mateusz Bogusz wpisał się na listę strzelców, a po chwili podwyższenie prowadził Patryk Klimala. Z każdym golem nasi zawodnicy rozpędzali się coraz bardziej. Strzelanie zakończyło się na szóstkę. Paweł Tomczyk płaskim strzałem pokonał bramkarza w 81. minucie i tym samym postawił stempel na rezultacie.

Estonia - Polska 0:6 (0:3)

Bramki: Mateusz Bogusz 4', Patryk Klimala 15', Jakub Kamiński 34', Robert Gumny 47', Przemysław Płacheta 58' Paweł Tomczyk 81'.

Po sześciu meczach grupy 5 Polacy są wiceliderami z 13 punktami na koncie. Pierwsi są Rosjanie (14 oczek), ale mają o jedno spotkanie więcej. O awans grają jeszcze Serbowie i Bułgarzy, mając po osiem punktów. Stawkę zamyka Estonia i Łotwa (po trzy punkty).

Do młodzieżowych Mistrzostw Europy awansują zwycięzcy każdej z dziewięciu grup oraz pięć najlepszych drużyn z drugich miejsc.