Ekstraklasa.netUSA
17:55

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego weekendu!

17:55

Przeciwnikiem Holandii w ćwierćfinale będzie zwycięstwa pojedynku Argentyny z Australią.

17:54

Reprezentacja Holandii była dzisiaj znacznie lepsza i zasłużenie awansuje do ćwierćfinału. Zdecydowanie najlepszym graczem na placu gry był Denzel Dumfries, który miał udział przy wszystkich bramkach Holendrów. Natomiast Stany Zjednoczone nie poradziły sobie z szybkością prowadzenia akcji i zasłużenie przegrywają. Futbol wygrał z soccerem.

96'

Koniec meczu! Holandia wygrywa ze Stanami Zjednoczonymi 3:1 i awansuje do ćwierćfinału!

94'

Natomiast Matthijs de Ligt zastąpił Nathana Ake.

94'

Dwie ostatnie zmiany także w reprezentacji Holandii. Wout Weghorst pojawił się w miejsce Codyego Gakpo

92'

Ostatnia zmiana w reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Jordan Morris zmienił Antoneea Robinsona.

90'

Do podstawowego czasu gry drugiej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej sześć minut.

88'

W końcówce meczu Amerykanie próbują naciskać, ale biją głową w mur, nie potrafią dojść do pozycji strzeleckiej.

87'

Frenkie de Jong został ukarany żółtą kartką.

86'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie zagroziło bramce Andriesa Nopperta.

85'

Christian Pulisic zagrał w pole karne Holandii, ale tam w ostatniej chwili jeden z obrońców wybił piłkę na rzut rożny.

84'

Kombinacyjna akcja Amerykanów, ale nie zdołali przebić się przez holenderską defensywę.

83'

Zmiana w reprezentacji Holandii. Xavi Simons zmienił Memphisa Depaya.

82'

82'

Daley Blind znakomicie dośrodkował w pole karne USA wprost na nogę Denzela Dumfriesa, a ten potężnym uderzeniem wpakował piłkę do bramki rywali!

81'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Denzel Dumfries chyba zamyka ten mecz!!!

80'

Dośrodkowanie w holenderskie pole karne spokojnie wyłapał Andries Noppert.

79'

W odpowiedzi Memphis Depay wpadł w pole karne Amerykanów, ale nie zdołał pokonać Matta Turnera!

78'

Prostopadłe podanie w okolice pola karnego Holendrów, ale przed własnym polem karnym w decydującym momencie skutecznie interweniował Andries Noppert!

77'

Christian Pulisic popędził prawą stroną boiska, dograł w pole karne do Hajiego Wrighta, a ten lobem z ostrego kąta wpakował piłkę do bramki!!!

76'

76'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Haji Wright zdobywa nieprawdopodobną bramkę!

75'

Czwarta zmiana w reprezentacji Stanów Zjednoczonych. DeAnde Yedlin zmienił Sergino Desta

75'

Memphis Depay zagrał pod własne pole karne do Hajiego Wrighta, ten minął bramkarza i uderzył celnie, ale jeden z Holendrów wybił piłkę z linii bramkowej!

74'

Giovanni Reyna uderzył z dystansu, ale piłka powędrowała daleko od bramki Holandii.

72'

Teun Koopmeiners zdecydował się na strzał z dystansu, ale fantastyczną interwencją popisał się Matt Turner! Do piłki dopadł jeszcze Memphis Depay, ale ponownie bramkarz uratował Amerykanów!

71'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do strzału głową doszedł Virgil van Dijk, ale uderzył niecelnie.

70'

Po akcji prawą stroną boiska Holandia wywalczyła rzut rożny.

69'

Denzel Dumfries dośrodkował na pole karne USA, ale tam amerykańscy obrońcy skutecznie interweniowali.

67'

Natomiast Brenden Aaronson pojawił się w miejsce Timothyego Weaha.

67'

Dwie zmiany w reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Haji Wright zmienił Westona McKenniego

66'

Antonee Robinson ucierpiał po jednym ze starć i nie wiadomo, czy będzie w stanie kontynuować grę.

64'

Szybki kontratak Amerykanów, ale bez zagrożenia.

63'

Denzel Dumfries ruszył na pole karne USA, gdzie został powalony, ale arbiter nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego.

62'

Dośrodkowanie w pole karne Amerykanów, a tam na raty, ale skutecznie interweniował Matt Turner.

61'

Memphis Depay oddał sytuacyjne uderzenie zza pola karnego, ale świetnie interweniował Matt Turner!

60'

Teun Koopmeiners został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

59'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego Chriistiana Pulisica nie zagroziło holenderskiej bramce.

58'

Christian Pulisic wywalczył faul na połowie przeciwnika.

56'

Reprezentacja Holandii uspokaja grę i spokojnie rozgrywa piłkę w środku pola.

54'

Kolejna szybka akcja Amerykanów, teraz piłka trafiła do Westona McKenniego, ale ten uderzył ponad bramką!

53'

Christian Pulisic próbował zaskoczyć uderzeniem z dystansu, jednak jego strzał był zbyt lekki i spokojnie interweniował bramkarz.

51'

Denzel Dumfries znowu ruszył prawą stroną, dograł w pole bramkowe, a tam jeden z amerykańskich obrońców był bliski pokonania własnego bramkarza, jednak Matt Turner instynktownie interweniował!

50'

Mocno zakotłowało się w polu karnym Holandii po dośrodkowaniu z narożnika boiska. Ostatecznie jeden z obrońców wybił piłkę niemal z linii bramkowej!

49'

Pierwsza w drugiej połowie ofensywna akcja Amerykanów zakończyła się wywalczeniem rzutu rożnego.

48'

Memphis Depay popędził na bramkę Amerykanów, ale w decydującym momencie zagrał niedokładnie do Stevena Bergwijna.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

46'

Jedna zmiana w reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Giovanni Reyna zastąpił Jesusa Ferreiry.

46'

Natomiast Steven Bergwijn pojawił się w miejsce Martena de Roona

46'

W przerwie dwie zmiany w reprezentacji Holandii. Teun Koopmeiners zmienił Davyego Klaassena

46'

Piłkarze obu zespołów wracają na murawę Khalifa International Stadium, za chwilę wznowimy rywalizację.

16:48

Na relację z drugiej części meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

45'

Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy Holandia pewnie prowadzi ze Stanami Zjednoczonymi 2:0.

45'

45'

Bardziej statyczna akcja niż przy pierwszej bramce, ale końcówka identyczna, Denzel Dumfries zagrał przed pole bramkowe amerykanów, gdzie czekał Daley Blind, a ten precyzyjnym uderzeniem podwyższył wynik!!!

45'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!! Daley Blind podwyższa na 2:0!!!

45'

Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej jedną minutę.

42'

Timothy Weah zaskakująco uderzył zza pola karnego i świetnie interweniował holenderski bramkarz!

38'

Christian Pulisic ruszył lewą stroną boiska, ale zagrał wprost w rywala.

37'

Szybkie rozegranie Amerykanów, ale dośrodkowanie w pole karne rywali zostało łatwo wybite.

34'

Amerykanie spokojnie rozgrywają piłkę w środkowej strefie boiska, ale niewiele z tego wynika.

32'

Holandia znowu trochę oddaje pole gry. Amerykanie jednak teraz nie mają pomysłu na sforsowanie defensywy rywali.

30'

Denzel Dumfries ruszył prawą stroną boiska, dograł identycznie jak przy akcji bramkowej, ale teraz skutecznie amerykańska obrona.

29'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole Amerykanów bez większego zagrożenia.

28'

W odpowiedzi Memphis Depay wpadł w pole karne Amerykanów, minął rywala i wywalczył rzut rożny.

27'

Sergino Dest ruszył prawą stroną, ale jego podanie nie przeszło przez obronę Holandii.

25'

Holandia długo konstruowała akcję, ale niedokładne podanie spowodowało łatwą stratę.

23'

Nieco spadło nam tempo spotkania w ostatnich minutach. Holendrzy czują się znacznie pewniej, a Amerykanie nie atakują już z tak dużym animuszem.

21'

Denzel Dumfries zagrał długą piłkę w okolice pola karnego rywali, ale piłka została łatwo przejęta przez Amerykanów.

19'

Prostopadłe podanie w okolice pola karnego Holendrów, ale żaden z Amerykanów nie zdołał dopaść do tej piłki.

18'

Cody Gakpo popędził z piłką na bramkę Amerykanów, dograł do Daleyego Blinda, ale ten uderzył bardzo niecelnie.

17'

Antonee Robinson pokusił się o indywidualną akcję, wpadł w pole karne Holendrów, ale zagrał wprost pod nogi rywala.

15'

Nieco spadł zapał Amerykanów po stracie bramki. Teraz coraz częściej przy piłce utrzymują się Holendrzy.

14'

Kontratak spróbował wyprowadzić Cody Gakpo, ale osamotniony wycofał piłkę do obrony.

13'

Znowu prawą stroną boiska ruszył Christian Pulisic, zagrał w pole karne, ale futbolówka nie dotarła do żadnego z Amerykanów.

11'

Denzel Dumfries dostał piłkę po prawej stronie boiska, zagrał na przedpole bramki Amerykanów, gdzie był Memphis Depay, a ten precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce!

10'

10'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Memphis Depay otwiera strzelanie w fazie pucharowej Mundialu!!!

9'

W odpowiedzi Memphis Depay wpadł w pole karne Amerykanów, ale fatalnie skiksował i stracił piłkę.

8'

Christian Pulisic ponownie popędził lewą stroną, mocno dośrodkował, ale w ostatniej chwili skutecznie interweniował holenderski obrońca.

8'

Christian Pulisic źle dośrodkował z narożnika boiska i Andries Noppert rozpocznie od własnej bramki.

7'

Kolejna ofensywna akcja Amerykanów, którzy zdołali wywalczyć rzut rożny.

6'

Pierwszy raz piłka zagościła na połowie Amerykanów, ale wyrzut z autu został łatwo przejęty przez USA.

5'

Reprezentacja Holandii na razie w głębokiej defensywie, nie może wyjść z piłką z własnej połowy.

4'

Christian Pulisic ponownie ruszył z piłką na holenderską bramkę, ale teraz szybko ją stracił.

3'

Po błędzie holenderskiej obrony Christian Pulisic stanął oko w oko z Andriesa Noppertem, ale Amerykanin uderzył wprost w bramkarza!

2'

Spokojny początek meczu. Amerykanie rozgrywają piłkę w środku pola.

16:00

Rozpoczynamy starcie Holandii ze Stanami Zjednoczonymi!

15:52

Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie Khalifa International Stadium, za chwilę rozpoczniemy fazę pucharową mistrzostw świata w Katarze!

15:39

Natomiast oto zestawienie reprezentacji Stanów Zjednoczonych:

15:38

Tak prezentuje się skład reprezentacji Holandii na mecz 1/8 finałów mistrzostw świata:

15:37

Po raz ostatni Holandia ze Stanami Zjednoczonymi zmierzyły się w meczu towarzyskim w czerwcu 2015 roku. Wtedy na Johan Cruijff Arena w Amsterdamie Amerykanie wygrali 4:3, jednak jak wiemy, wyniki w meczach towarzyskich nie zawsze mają odzwierciedlenie w rzeczywistym potencjale drużyn.

15:34

Natomiast Stany Zjednoczone zajęły drugie miejsce w grupie B za plecami Anglii. Amerykanie na inaugurację nie zachwycili remisując z Walią, ale później zagrali jak równy z równym z Anglikami i również zdobyli jeden punkt, a w decydującym meczu o awans pokonali Iran i zasłużenie awansowali do fazy pucharowej.

15:33

Holandia zajęła pierwsze miejsce w grupie A, ale nie zachwyciła grą. Jeden z potentatów w europejskiej piłce jeszcze nie rozkręcił się na tym turnieju, albo po prostu postawił na dobrze nam znaną grę na wynik. Dzisiaj przed Holendrami zdecydowanie najpoważniejszy test, ale w fazie pucharowej nie ma już przypadkowych drużyn.

15:30

Witamy serdecznie! Już dzisiaj zaczynamy fazę pucharową piłkarskich mistrzostw świata w Katarze! W pierwszym meczu 1/8 finałów Holandia na Khalifa International Stadium zmierzy się ze Stanami Zjednoczonymi! Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.