• Jakub Łukowski - 3
  • Jacek Podgórski - 2 (Jacek Kiełb - 3)
  • Jewgienij Szykawka - 2 (Adam Frączczak - 3)
93'

Koniec meczu. Jagiellonia Białystok pokonuje Koronę Kielce (4:1). Na bramkę Tomasa Prikryla odpowiedział - w geście fair play - Jakub Łukowski, a po zmianie stron do siatki trafiali Marc Gual, Fedor Cernych (obaj z rzutu karnego) i Jesus Imaz

91'

Kontra Jagiellonii spaliła na panewce. Miłosz Matysik wypuścił Jesusa Imaza, który podaje na lewą stronę - przed pole karne - do Mateusza Kowalskiego. jego podanie zwrotne do Hiszpana zostało zablokowane.

16:52

[WIDEO] GOL JESUSA IMAZA

90'

Bartosz Frankowski dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

87'

... a za Marca Guala wchodzi Maciej Bortniczuk.

87'

Podwójna zmiana w Jagiellonii: Oliwer Wojciechowski zastępuje Tarasa Romanczuka...

86'

Oskar Sewerzyński zmienia Miłosza Trojaka.

85'

Hiszpańska kontra Jagiellonii! Marc Gual ruszył z piłką, w sukurs pospieszył Jesus Imaz. Pierwszy z wymienionych poradził sobie na prawej stronie pola karnego z Januszem Nojszewskim i podaje przed bramkę do rodaka, który z bliska dopełnia formalności!

85'

GOL DLA JAGIELLONII! JESUS IMAZ!!!

16:47

"Idzie" Jagiellonii

82'

Konradowi Forencowi odskoczyła piłka kilka metrów przed bramką! Zdołał ją wybić tuż przed nadbiegającym Bartłomiejem Wdowikiem!

81'

Po rzucie rożnym Israel Puetro uderza z woleja obok bramki.

79'

Janusz Nojszewski zmienia Łukasza Sierpinę.

79'

Miłosz Matysik zmienia Tomasa Prikryla.

78'

Jesus Imaz uderza fałszem minimalnie obok lewego (dalszego) słupka!

77'

Bartłomiej Wdowik dostaje piłkę na lewej stronie. Składając się do dośrodkowania... poślizgnął się. Kilkanaście sekund później piłka była w drugim polu karnym. Jakub Łukowski nie ograł Bojana Nasticia.

76'

8 333 widzów w Białymstoku.

76'

Dobre dośrodkowanie Ronaldo Deaconu przed bramkę, gdzie najwyżej wyskoczyl Taras Romanczuk. Ten wybija piłkę głową za linię końcową, uprzedzając rywala.

75'

Mocne zagranie na wolne pole do rozpędzonego Jakuba Łukowskiego. Szybszy od niego był Israel Puetro, który wślizgiem wybija piłkę na rzut rożny.

74'

A teraz kapitalną okazję miała Korona! Dawid Błanik ograł z "siatką" rywala, ale uderzenie Jakuba Łukowskiego z bliska paruje Zlatan Alomerović!

73'

Konrad Forenc z najwyższym trudem paruje płaskie uderzenie Marca Guala! To mogła być czwarta bramka dla Jagiellonii!

16:34

[WIDEO] GOLE MARCA GUALA I FEDORA CERNYCHA Z RZUTÓW KARNYCH

70'

... a za Jakuba Lewickiego pojawia się Bartłomiej Wdowik.

70'

Podwójna zmiana w Jagiellonii: Mateusz Kowalski zastępuje Fedora Cernycha...

69'

Atak Jagiellonii lewą stroną przynosi rzut rożny. Dalekie zagranie Bojana Nasticia na dalszy słupek do Bogdana Tiru, który głową posyła piłkę przed bramkę beniaminka. Bramkarz Korony pewnie łapie piłkę.

66'

Ronaldo Deaconu huknął z dystansu! Zlatan Alomerović piąstkuje!

65'

Fedor Cernych uderza z pola karnego wysoko nad bramką Korony.

63'

... a za Jakuba Podgórskiego pojawia się Jacek Kiełb.

63'

... Dawid Błanik zmienia Dalibor Takaca...

63'

Potrójna zmiana w Koronie: Adam Frąćzczak w miejsce Jewgienija Szykawkę...

62'

FEDOR CERNYCH ZAMIENIA "JEDENASTKĘ" NA GOLA!!!

Mocne uderzenie w środek bramki, Konrad Forenc rzucił się w stronę lewego słupka!

60'

Jacek Podgórski upomniany żółtą kartką.

60'

Po miękkim dośrodkowaniu Taras Romanczuk uderza głową i piłka odbija się od ręki Jacka Podgórskiego! Sędzia bez wahania wskazuje na "wapno"!

59'

Rzut wolny dla gospodarzy z prawej strony, blisko linii bocznej.

57'

Marc Gual uderza z linii 16. metra wysoko nad bramką Korony.

56'

Jakub Lewicki urwał się lewą stroną. Tuż przed polem karnym piłkę wślizgiem wyłuskał Dalibor Takac.

54'

Przerwa w grze. Adrian Danek nabawił się z urazu po starciu z Martinem Pospisilem.

53'

Ożywiły się trybuny przy kontrze Jagiellonii! Jakub Lewicki podaje z lewej strony na środek do rozpędzonego Jesusa Imaza. Ten został uprzedzony przez obrońcę Korony w ostatniej chwili.

52'

MARC GUAL NIE MYLI SIĘ!!!

Hiszpan uderza płasko przy lewym słupku, zmylony Konrad Forenc rzucił się w stronę prawego!
To jego szósta bramka w tym sezonie i zrównał się w klasyfikacji z Jesusem Imazem. Liderem strzelców jest inny Hiszpan, Davo z Wisły Płock

50'

Rzut karny dla Jagiellonii!

48'

Bartosz Frankowski zbiega do monitora VAR! Chce zobaczyć, czy Kyryło Petrov nie zagrał ręką we własnym polu karnym!

47'

Zablokowany strzał Jakuba Lewickiego z pola karnego. Urazu nabawił się Jakub Podgórski, który stanął na linii strzału.

46'

Marc Gual przedryblował dwóch rywali i za nisko w pole karne do wbiegającego Fedora Cernycha. Hiszpan dopadł jednak do bezpańskiej piłki, po czym uderza z "dropsztyka" wysoko nad bramką.

46'

Druga polowa rozpoczęta! Obie strony przystępują do niej bez zmian!

16:00

Jagiellonia - Korona. Statystyki pierwszej połowy

45'

+3' Konrad Forenc piąstkuje przed pole karne po dośrodkowaniu Martina Pospisila i sędzia Bartosz Frankowski kończy pierwszą połowę. Jagiellonia remisuje z Koroną (1:1). Na bramkę Tomasa Prikryla odpowiedział - w geście fair play - Jakub Łukowski.

45'

Atak Jagiellonii prawą stroną przynosi rzut wolny.

45'

+2' To nie jest dobry mecz Bogdana Tiru. Wydawało się, że zagranie po linii na kilkanaście metrów to proste zadanie. Posłał piłkę za linię boczną...

45'

Trzy minuty doliczone do pierwszej połowy.

45'

Zlatan Alomerović upomniany żółtą kartką.

15:47

[WIDEO] GOLE TOMASA PRIKRYLA I JAKUBA ŁUKOWSKIEGO W GEŚCIE FAIR PLAY

43'

Po dośrodkowaniu z lewej strony piłkarze Jagiellonii wybijają piłkę przed pole karne. Na strzał zza linii 16. metra w prawy górny róg zdecydował się, ale Zlatan Alomerović przeniósł piłkę nad poprzeczką!

42'

Kolejne przewinienie Bogdana Tiru. Jeszcze jedno takie zagranie i najprawdopodobniej sędzia sięgnie do kieszonki.

40'

Jakub Łukowski w roli lewoskrzydłowego "ścina" akcję do prawej nogi. Jego strzał z pola karnego zostało jednak zablokowane.

38'

Jakub Podgórski centruje w pole karne , gdzie Jewgienij Szykawka pada na murawę. Jeszcze okazję miał Dalibor Takac, ale jego strzał został zablokowany.

35'

To najprawdopodobniej najłatwiejsza bramka w karierze Jakuba Łukowskiego. Przebiegł z piłką od środka boiska i z bliska posłał ją do siatki.

Bardzo ładne zachowanie piłkarzy Macieja Stolarczyka

35'

GOL DLA KORONY! STRZELCEM JAKUB ŁUKOWSKI!!!

34'

Kapitanowie obu drużyny rozmawiają z Bartoszem Frankowskim. W geście fair play gospodarze "oddadzą" bramkę beniaminkowi.

32'

... .i żółta kartka dla Adriana Danka.

32'

Po bramce doszło do przepychanki! Żółtą kartką upomniany Israel Puerto...

31'

Zaczęło się od tego, że Kyryło Petrov wybija piłkę za linię boczną, bo na boisku leżał Marc Gual. Gospodarze szybko wznowili grę i Hiszpan przedarł się lewą stroną pola karnego, gubiąc dwóch rywali. Wystawia piłkę Fedorowi Cernychowi na środek "szesnastki", którego strzał odbił Konrad Forenc, ale wobec dobitki był bezradny!

31'

GOL DLA JAGIELLONII! STRZELCEM TOMAS PRIKRYL!!!

29'

Bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego nie mogło sprawić problemu Zlatanowi Alomeroviciowi. Spokojnie łapie piłkę przy słupku.

28'

Faul Bogdana Tiru na Jewgieniju Szykawce. Do bramki gospodarzy ok.30 metrów.

27'

Przerwa w grze. Bojan Nastić ucierpiał w starciu z Jakubem Podgórskim na lewej stronie.

26'

Jesus Imaz ruszył z piłką w stronę bramki Korony! Jego strzał sprzed pola karnego broni Konrad Forenc.

15:23

W Białymstoku

21'

Po chwili kapitalną okazję miał Marc Gual! Blisko prawego narożnika pola bramkowego zgubił balansem ciała Miłosza Trojaka, po czym uderza płasko w stronę bramki i słupek ratuje gości przed utratą gola!

19'

To mogła być bramka dla gospodarzy! Po zagraniu z lewej strony Fedor Cernych tak zmienił tor lotu piłki, że ta zmierzała do bramki przy prawym słupku! Konrad Forenc zdołał odbić piłkę przed siebie i Jesusa Imaza w ostatniej chwili uprzedza Łukasz Sierpina!

18'

Atak pozycyjny Jagiellonii. Od prawej strony do lewej pograli Fedor Cernych, Taras Romanczuk i Bojan Nastić, ale nic z tego nie wyszło.

16'

... i posyła ją na środek pola bramkowego, gdzie był Sasa Balić! Ten nie zorientował się w porę, by uderzyć w stronę bramki! Z linii bramkowej piłkę wybija Bojan Nastić!

15'

Atak Korony przynosi rzut rożny. Ronaldo Deaconu ustawia piłkę w narożniku...

14'

Po szalonym początku uspokoiło się spotkanie w Białymstoku.

12'

Jewgienij Szykawka fatalnie kiksuje w polu karnym. Nie wykorzystał błędu Bojana Nasticia.

9'

Dobra interwencja Zlatana Alomerovicia przed polem karnym. Uprzedził nadbiegającego rywala.

7'

Tomas Prikryl podaje prostopadle w pole karne do Marca Guala. Ten od razu zagrywa na bliższy słupek do Jesusa Imaza, który naciskany przez rywala uderza obok bramki.

5'

Kolejna kapitalna okazja w tym spotkaniu! Jakub Łukowski dostaje piłkę na lewej stronie pola karnego. Uderza płasko w stronę dalszego rogu, ale wyciągnięty jak struna Zlatan Alomerović zdołał odbić piłkę!

4'

W odpowiedzi atomową próbę Martina Pospisila z dystansu z trudem paruje Konrad Forenc!

3'

Łukasz Sierpina uderza zza pola karnego. Spokojnie interweniuje bramkarz Jagiellonii.

2'

Rzut wolny dla gości z prawej strony. Mocne dochodzące dośrodkowanie w pole karne, gdzie wychodzącego Zlatana Alomerovicia uprzedza... Israel Puetro. Hiszpan przenosi piłkę nad poprzeczką!

1'

Bartosz Frankowski gwiżdże i spotkanie rozpoczęte!

14:57

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie storn i rozpoczęcie spotkania!

14:51

O jedno trafienie więcej strzeliła za to… cała drużna ze stolicy województwa świętokrzyskiego. Jednak uzbierane 11 punktów daje obecnie 14. lokatę. Piłkarze Leszka Ojrzyńskiego wyprzedzają Piasta Gliwice i otwierającą strefę spadkową Wartę Poznań tylko lepszym bilansem bramek. Po ostatnich trzech kolejkach „Scyzoryki” dopisały do konta zaledwie „oczko” po remisie z Miedzią Legnica (2:2), który rozdzielił porażki u siebie z Pogonią i Górnikiem Zabrze (po 1:2). Promyczkiem nadziei jest forma prezentowana w meczach na wyjeździe. Z dwóch delegacji udało się przywieźć 4 punkty po wygranej z Radomiakiem (2:0) i wcześniej wspomnianym remisie z Miedzią.

14:48

Skład Korony Kielce

14:45

Po 10 kolejkach gospodarze dzisiejszego spotkania plasują się na 10. miejscu w tabeli z dorobkiem 13 punktów. Wydaje się, że zawodnicy Macieja Stolarczyka powoli zaczynają rozumieć jego filozofię – w pięciu ostatnich spotkaniach zdobyli 9 punktów (2 zwycięstwa, 3 remisy), a prym w klasyfikacji strzelców wiedzie dwóch Hiszpanów – Jesus Imaz i Marc Gual. Zdobyli oni odpowiednio 6 i 5 bramek. Dwa ostatnie spotkania przy Słonecznej kończyły się wygranymi z Miedzią (2:1) i Stalą Mielec (4:0)

14:42

Skład Jagiellonii Białystok

14:40

Ostatnie wyniki w Ekstraklasie sprawiły, że każda zdobycz punktowa może zapewnić daleki awans… lub spadek w tabeli. Zdają sobie z tego sprawę zarówno w Jagiellonii, jak i w Koronie. Dzisiejsze spotkanie pozwoli dać też odpowiedź z jakim skutkiem udało się przepracować przerwę związaną z meczami reprezentacji.

14:37

... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

14:35

Z Legnicy, gdzie Miedź przegrała ze Stalą Mielec (0:2) przenosimy się do Białegostoku, gdzie za 25 minut Jagiellonia podejmie Koronę Kielce. Czekają nas zatem żółto-czerwone derby. Kto w nich wygra?

Spotkanie poprowadzi Bartosz Frankowski...