3 : 3
Piast GliwicePiast Gliwice
1. połowa2 : 2
100'

Koniec spotkania. W szalonym spotkaniu kończącym sobotnie granie w PKO Ekstraklasie Górnik Zabrze zremisował z Piastem Gliwice 3:3.

98'

GOOOOOOOOOOOOOOOL! W dużym zamieszaniu w gospodarze doprowadzają do wyrównania w 98 minucie! Na listę strzelców wpisuje się Richard Jensen.

98'

Ariel Mosór wylatuje z boiska z czerwoną kartką. Gracz Piasta ostro wyciął Rafała Janickiego, który nie dokończy tego spotkania. Gospodarze również grają w 10.

90'

Do regulaminowego czasu gry zostaje doliczone aż sześć minut.

88'

Ostatnia zmiana w szeregach zabrzan. Dani Pacheco za Kanjiego Okunukiego.

85'

Kolejna zmiana. Michael Ameyaw za Arkadiusza Pyrkę.

81'

Na boisko wchodzi także Jakub Holubek, który zmienia Alexandrosa Katranisa.

81'

Zmiana także w ekipie gości. Patryk Dziczek pojawia się w miejsce Grzegorza Tomasiewicza.

78'

Na murawie pojawia się także Lukas Podolski. Mistrz świata zmienia Dadoka.

78'

Korekta w drużynie gospodarzy. Szymon Włodarczyk zmienia Piotra Krawczyka.

73'

Zmiana w drużynie gości. Rauno Sappinen za Alberto Torila.

68'

Na boisku pojawił się również Blaz Vrhovec, który zastąpił Pawła Olkowskiego.

68'

Zmiana w drużynie gospodarzy. Norbert Wojtuszek za Jonatana Kotzke.

64'

Decyzja o spalonym jednak podtrzymana.

64'

Arkadiusz Pyrka trafia do bramki Górnika, ale sędzia odgwizduje spalonego. Trwa jednak analiza VAR.

61'

Kanji Okunuki łatwo mija jednego z graczy Piasta, ale w decydującym momencie zawodzi, bo strzela prosto w bramkę!

55'

Kolejny faul ze strony zabrzan. Kryspin Szcześniak podcina Kądziora i zostaje ukarany kartonikiem.

54'

Jakub Czerwiński strzela głową na bramkę gospodarzy. Bardzo niecelnie.

54'

Richard Jensen fauluje Kamila Wilczka. Rzut wolny dla Piasta Gliwice.

21:11

Dośrodkowanie Arkadiusza Pyrki w pole karne. Jeden z defensorów wybija futbolówkę wprost pod nogi Kądziora, a ten uderzeniem pod poprzeczkę pokonuje Kevina Brolla.

49'

GOOOOOL! Damian Kądzior wyprowadza Piasta na prowadzenie!

46'

Rozpoczynamy drugą połowę spotkania w Zabrzu .

46'

Przed rozpoczęciem drugiej połowy mamy zmianę. Tomasz Mokwa wchodzi za Constantina Reinera.

50'

Koniec pierwszej połowy. Po kapitalnych czterdziestu pięciu minutach mamy remis 2:2.

45'

W pierwszej połowie pogramy pięć minut dłużej.

42'

GOOOOOOOOL! Piotr Krawczyk pewnie wykorzystuje jedenastkę! Mamy remis.

43'

Zawodnik Piasta ukarany żółtą kartką.

41'

Mamy jedenastkę! Alexandros Katranis faulował Roberta Dadoka i po analizie VAR mamy jedenastkę!

40'

Trwa analiza VAR! Sędzia Bartosz Frankowski sprawdza potencjalny rzut karny dla Górnika!

35'

Było blisko wyrównania. Robert Dadok dostaje kapitalne podanie od Erika Janzy, mija Jakuba Czerwińskiego i strzela, ale nogą kapitalnie broni Frantisek Plach!

31'

Kolejna kartka. Tym razem dla Constantina Reinera, który sfaulował Janżę.

29'

Erik Janża z żółtą kartkę za sprzeczkę z jednym z graczem Piasta.

25'

Wznawiamy grę.

24'

Mecz zostaje na moment przerwany. Kibice gospodarzy odpalili racę.

20:19

Słoweński obrońca dośrodkowuje w pole karne Piasta, nikt nie zamyka jego podania, ale piłka dostaje dużej rotacji i wpada do bramki Frantiska Placha.

17'

GOOOOOOOL! Górnik łapie kontakt, Erik Janza wpisuje się na listę strzelców.

20:15

Kądzior dośrodkowuje w szesnastkę z pola karnego, tam Kryspinowi Szcześniakowi ucieka Kamil Wilczek i głową pokonuje bezradnego Kevina Brolla.

14'

GOOOOOOOL! Goście prowadzą już 2:0!

11'

Mocno wstrzelona futbolówka w pole karne przez Roberta Dadoka, lecz Jakub Czerwiński bez większych problemów ją wybija.

20:08

Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Górnika. Richard Jensen wygrywa pojedynek główkowy z Arielem Mosórem, ale niefortunnie trafia do własnej bramki.

5'

GOOOOL! Richard Jensen niefortunnie trafia do własnej bramki!

4'

Jonatan Kotzke fauluje Kamila Wilczka. Mamy rzut wolny dla Piasta.

1'

I już mamy pierwsze uderzenie. Robert Dadok strzela finezyjnie z dystansu, ale znacznie się myli.

1'

Rozpoczynamy granie w Zabrzu!

19:57

Już za moment rozpoczynamy potyczkę w Zabrzu. Piłkarze obu drużyn są już na placu gry.

19:45

W derbach zabrzanie wystąpią najpewniej bez Lukasa Podolskiego, który ostatnio leczył uraz kolana. Mistrz świata wrócił już do treningów, ale nie wykonuje jeszcze wszystkich ćwiczeń. Na ławce rezerwowych zasiadł. Czy wejdzie w drugiej połowie?

19:42

Piłkarze Górnika w poniedziałek przywieźli punkt z Płocka. W starciu z liderem nie wykorzystali szansy na zdobycie pełnej puli, bo przez ponad pół godziny grali z przewagą jednego zawodnika.

19:39

W zeszłej kolejce Piast pokonał Miedź 2:1. Oba gole dla drużyny z Gliwice padły po podaniach Damiana Kądziora z rzutu rożnego i wolnego. - W poprzednim sezonie w trzech meczach z zabrzanami (PKO Ekstraklasa i PP) padła tylko jedna bramka, kiedy wygraliśmy na wyjeździe. Często są to spotkania napakowane emocjami, a za mało jest fantazji. Może to sobotnie będzie inne, bardziej miłe dla oka – zaznaczył pomocnik Piasta.

19:36

Górnik przed derbami ma na swoim koncie dziewięć punktów - tyle samo co Piast, ale to gliwiczanie notują ostatnio lepsze wyniki. Zespół Waldemara Fornalika wygrał trzy z pięciu poprzednich spotkań. Zabrzanie w tym samym czasie zwyciężyli tylko raz.