• Adam Frączczak - 4, (Luka Zarandia - bez oceny)
  • Jakub Łukowski - 4, (Jacek Kiełb - 3)
  • Bartosz Śpiączka - 2
17:04

Korona Kielce zasłużenie zdobywa trzy punkty. Lechia była cieniem samej siebie i praktycznie nawet na chwilę nie zagroziła bramce gości.

99'

Koniec meczu w Gdańsku! Korona Kielce wygrywa z Lechią 1:0 po samobójczym trafieniu Michała Nalepy.

98'

Bartosz Śpiączka ucierpiał po mocnym uderzeniu piłką w głowę.

97'

Maciej Gajos uderzył wprost w stojącego w murze Bartosza Śpiączkę.

96'

Lechia Gdańsk wywalczyła rzut wolny blisko pola karnego Korony.

95'

Jacek Podgórski został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

93'

Znakomite dośrodkowanie w pole karne Korony, ale Konrad Forenc jeszcze lepszą interwencją ratuję swoją drużynę przed stratą bramki!

90'

Do podstawowego czasu gry drugiej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej sześć minut.

87'

Lechia Gdańsk próbuje atakować bramkę Korony, ale niezbyt udanie to to wychodzi gospodarzom. "Złocisto-krwiści" świetnie spisują się w defensywie.

83'

Ostatnia zmiana w tym meczu. Luka Zarandia zmienił Adama Frączczaka.

79'

Rozegranie rzutu rożnego nie zagroziło bramce gości.

78'

Bassekou Diabate ruszył na pole karne Korony Kielce, ale gracz gospodarzy zdołał wywalczyć jedynie rzut rożny.

75'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło na głowę Bassekou Diabate, ale ten uderzył bardzo niecelnie.

74'

Po kontrataku Lechii Gdańsk, Jakub Kałuziński zdołał wywalczyć rzut rożny.

72'

Jacek Podgórski popędził prawą stroną boiska, dograł do Adama Frączczaka, ale ten uderzył niecelnie.

69'

Ostatnia zmiana w Lechii Gdańsk. Bassekou Diabate zmienił Flavio Paixao.

67'

Jacek Kiełb sprytnie uderzył z rzutu wolnego, ale świetną interwencją popisał się Michał Buchalik!

66'

Korona Kielce wywalczyła rzut wolny tuż przy polu karnym gospodarzy.

64'

Czwarta zmiana także w szeregach gospodarzy. Filip Koperski zmienił Davida Steca.

61'

Jacek Kiełb dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne Lechii, ale zupełnie bez zagrożenia.

59'

Natomiast Jacek Podgórski pojawił się w miejsce Dalibora Takaca.

59'

Dwie zmiany w Koronie Kielce. Jacek Kiełb zmienił Jakuba Łukowskiego

57'

Jakub Łukowski lekko ucierpiał po jednym ze starć.

55'

Adam Frączczak wpadł w pole karne Lechii, został powalony przez jednego z rywali, ale arbiter nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego.

52'

Adam Frączczak zagrał w pole karne Lechii w kierunku Bartosza Śpiączki, ale ten nie zdołał dojść do piłki.

49'

Chaotyczny początek drugiej części meczu. Więcej z gry ma Korona Kielce, ale na razie niewiele z tego wynika.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę meczu w Gdańsku!

46'

Natomiast w Koronie Kielce Oskar Sewerzyński pojawił się w miejsce Kyryło Petrova.

46'

Natomiast Jakub Kałuziński zastąpił Kristersa Tobersa.

46'

Kacper Sezonienko pojawił się w miejsce Christiana Clemensa

46'

W przerwie meczu trzy zmiany w szeregach Lechii Gdańsk. Marco Terrazzino zmienił Rafała Pietrzaka

16:05

Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Gdańsku. Za moment wznowimy rywalizację.

15:53

Na relację z drugiej części meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

45'

Koniec pierwszej połowy meczu w Gdańsku. Do przerwy Korona Kielce prowadzi z Lechią 1:0.

45'

Adrian Danek wpadł w pole karne Lechii, ale zagrał fatalnie w pole bramkowe i zmarnował dobrą okazję swojego zespołu.

45'

Grzegorz Szymusik także ukarany żółtą kartką.

45'

Do pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej pięć minut.

42'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Korony, ale Konrad Forenc pewnie wybił piłkę poza własne pole karne.

40'

W końcówce pierwszej połowy meczu Lechia częściej utrzymuje się przy piłce, ale niewiele z tego wynika.

37'

Kyryło Petrov został ukarany żółtą kartką za faul na własnej połowie.

36'

Za kontuzjowanego Roberto Corrala na murawie pojawia się Grzegorz Szymusik.

34'

Roberto Corral znoszony na noszach po jednym ze starć.

33'

David Stec popędził prawą stroną boiska, dośrodkował w pole karne Korony, ale piłka nie trafiła do żadnego z partnerów.

30'

Bartosz Śpiączka ucierpiał po jednym ze starć.

29'

Łukasz Zwoliński był blisko dojścia do piłki w w polu karnym Korony, ale ostatecznie nie udało mu się zagrozić bramce gości.

26'

Bardzo chaotyczna akcja Lechii Gdańsk, Christian Clemens wpadł z piłką w pole karne Korony, ale tam szybko ją stracił.

23'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka trafiła do Adama Frączczaka, ten oddał mocny strzał, piłka odbiła się od bramkarza Lechii, później od Michała Nalepy i wpadła do bramki!

22'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Korona Kielce obejmuje prowadzenie po trafieniu samobójczym Michała Nalepy!

21'

Dużo gry w środku pola. Lechia nie potrafi przedrzeć się przez defensywę rywali.

18'

Dalibor Takac został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

17'

Adrian Danek uderzył z dystansu, ale bardzo niecelnie.

14'

Dalibor Takac dostał piłkę w polu karnym Lechii, oddał mocny strzał, ale Michał Buchalik skutecznie interweniował!

13'

Adrian Danek pokusił się o indywidualną akcję, minął rywala, ale stracił piłkę w polu karnym Lechii.

12'

Przeciągnięte dośrodkowanie z rzutu rożnego i od własnej bramki rozpoczną gospodarze.

11'

Nieporozumienie Michała Buchalika z Mario Malocą i Korona będzie miała rzut rożny.

9'

Prostopadłe podanie w pole karne Lechii Gdańsk, ale tam żaden z graczy Korony nie ruszył do piłki.

6'

Krótkie rozegranie rzutu rożnego nie zagroziło bramce gospodarzy.

5'

Korona Kielce wywalczyła rzut rożny po akcji skrzydłem.

3'

Adrian Danek dostał piłkę przed polem karnym Lechii, gracz gości zdecydował się na szybki strzał, który okazał się jednak bardzo niecelny.

2'

Pierwszy wypad Korony Kielce w tym meczu. Jakub Łukowski popędził lewą stroną boiska, ale łatwo stracił piłkę.

15:03

Rozpoczynamy sobotnie granie w 4. kolejce PKO Ekstraklasy!

14:56

Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Gdańsku. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

14:51

Ostatnie mecze bezpośrednie

• 01.03.2020 r. Korona Kielce - Lechia Gdańsk 1:2 (Ekstraklasa)
  • 21.09.2019 r. Lechia Gdańsk - Korona Kielce 2:0 (Ekstraklasa)
14:48

Skład Korony Kielce

Rezerwowi: Marcel Zapytowski - Jacek Podgórski, Jacek Kiełb, Ronaldo Deaconu, Grzegorz Szymusik, Oskar Sewerzyński, Luka Zarandia, Jewgienij Szykawka.

14:45

Po trzech spotkaniach kielczanie zajmują 7. miejsce w lidze z dorobkiem 4 punktów. Na inaugurację sezonu zremisowali u siebie z Legią Warszawa (1:1), przegrali na wyjeździe z Cracovią (0:2), a w poniedziałek wygrali na własnym stadionie ze Śląskiem Wrocław (3:1).

14:42

Skład Lechii Gdańsk

Rezerwowi: Antoni Mikułko - Jarosław Kubicki, Bassekou Diabate, Dominik Piła, Marco Terrazzino, Filip Koperski, Tomasz Neugebauer, Kacper Sezonienko, Jakub Kałuziński.

14:37

Po odpadnięciu z eliminacji Ligi Konferencji Europy gdańszczanie mogą już "skupić się na lidze". Sezon zaczęli od wysokiej porażki z Płocku z Wisłą (0:3), a w poprzedniej kolejce wygrali na wyjeździe z Widzewem Łódź (3:2) po emocjonującym widowisku. Zawodnicy Tomasza Kaczmarka mają jeden mecz zaległy (z Górnikiem Zabrze u siebie). Teraz gospodarze zmierzą się z innym beniaminkiem, Koroną Kielce.