Czwartek, 24 listopada 2022, godz. 20:00
SerbiaSerbia
21:57

Dziękujemy serdecznie za relację LIVE z tego spotkania!

21:56

Poznaliśmy już wszystkie reprezentacje. Wraz z końcowym gwizdkiem meczu zakończyła się pierwsza seria spotkań.

21:55

Brazylia po wygranej 2:0 przewodzi w grupie G. Za ich plecami Szwajcarzy również z kompletem na koncie, ale z gorszym bilansem (po wygranej 1:0 nad Kamerunem). Serbia zamyka grupę.

97'

Koniec spotkania! Wielki mecz Richarlisona. Piękne drugie trafienie, które z pewnością na długo zapamiętają kibice. Czy gol imprezy już jest znany?

96'

Długie zagranie z głębi Serbów i potyka się biegnący na wolne pole Dusan Tadić. Mogło być groźnie, ale pech kapitana Serbów.

94'

Brazylia nie zwalnia tempa. Akcja skrzydłem Antony'ego zatrzymana, choć zapowiadało się na groźną sytuację.

92'

Dogranie w pole karne Brazylijczyków. Alisson nie trafił w piłkę, ale na szczęście nie skończyło się to stratą. Obronną rękę wychodzą Brazylijczycy.

90'

Zagramy o siedem minut dłużej - poinformował arbiter.

89'

Kontra Brazylijczyków zakończona uderzeniem główką Gabriela Martinelli'ego. Strzał ponad bramką Serbów.

87'

Zmiana w ofensywie Brazylii. Schodzi Raphinha, za niego Gabriel Martinelli.

86'

Zagranie Brazylijczyków na wolne pole za linię obrony Serbów. Źle jednak zabrał się z piłką Gabriel Jesus.

85'

Obiecująca akcja Serbów. Pomknął skrzydłem Darko Lazović, ale według maksymy "zabrakło boiska". Piłka dla Brazylijczyków.

83'

Zmiana w reprezentacji Serbii. Zszedł Aleksandar Mitrović. W jego miejsce Nemanja Maksimović.

81'

Postraszył Casemiro. Bomba i trafienie w poprzeczkę. Mógł podwyższyć prowadzenie, ale zabrakło centymetrów.

79'

...zszedł także Neymar z grymasem bólu na twarzy. Czyżby uraz? Za niego Antony.

79'

Zszedł bohater meczu, Richarlison. Za niego Gabriel Jesus...

77'

Brazylijczycy napierają. Serbowie opadli z sił.

76'

...zszedł także Vinicius Junior. Za niego Rodrygo.

76'

Zmiany w reprezentacji Brazylii. Zszedł Lucas Paqueta, w jego miejsce Fred...

75'

Dogranie Viniciusa Juniora w pole karne, przyjęcie, obrót i huknięcie z woleja Richarlisona. Cóż za trafienie!

74'

gol

74'

ALEŻ TRAFIENIE RICHARLISONA! STADIONY ŚWIATA! NAJPIĘKNIEJSZY GOL MISTRZOSTW!

71'

Trwa napór Serbów. Będą próbować zdobyć gola na wagę remisu. Kolejny atak piłkarzy z Europy, tym razem zaszwankowała komunikacja.

70'

I znów było groźnie po kornerze. Tym razem dogranie z drugiej strony i zakotłowało się po bramką Brazylijczyków.

68'

Ciekawa próba Serbii. Uderzenie głową po dograniu z rzutu rożnego. Próbował Strahinja Pavlović.

66'

...ofensywna zmiana. Wszedł snajper Juventusu, Dusan Vlahović. Z zawodami pożegnał się piłkarz Legii, Filip Mladenović.

66'

Zmiany w drużynie Serbii. Trener szuka impulsu. Zszedł Sasa Lukić, w jego miejsce Darko Lazović...

64'

Żółtą kartkę ogląda reprezentant Serbii, Sasa Lukić.

64'

64'

Co za akcja Brazylijczyków. Fantastyczne zagranie na lewą stronę, uderzał Vinicius Junior. Bramkarz wypluł piłkę i wobec dobitki był bezsilny. To właśnie skrzydłowy Tottenhamu, Richarlison strzelcem pierwszego gola.

63'

GOL! RICHARLISON STRZELCEM PIERWSZEJ BRAMKI!

61'

Ależ to mogło się pięknie skończyć dla Brazylii. Huknięcie na bramkę Serbów Alexa Sandro i słupek. Cóż to byłby za gol!

60'

Kolejny raz Neymar na murawie. Nie szczędzą go Serbowie. Tym razem nieprzepisowo kapitan, Dusan Tadić.

59'

Serbowie zamknięci we własnej szesnastce. Świetny fragment Brazylijczyków.

57'

...zszedł również Andrija Zivković. W jego miejsce wbiegł Nemanja Radonjić.

57'

Korekty w drużynie Serbii. Schodzi Nemanja Gudelj, za niego Ivan Ilić...

55'

Ależ to zagrali! Podanie przeszywające z lewej strony autorstwa Viniciusa Juniora do Neymara, ten źle trafił w piłkę. W efekcie futbolówka nad bramką.

54'

Próba indywidualna na skrzydle. Ruszył Vinicius Junior, ale nie udało mu się minąć rywala.

53'

Ależ wślizg i czysta intwerwencja Strahinja Pavlovica we własnym polu karnym. Piłka wyłuskana Neymarowi.

51'

Przerwa w grze. Ucierpiał Sergej Milinković-Savić i leży teraz na murawie piłkarz Lazio.

49'

Ależ faul Serbów. Brutalnie zatrzymany Neymar. Nie mogło być inaczej - żółty kartonik dla Nemanji Gudelja.

48'

Akcja Serbów. Nie przedarł się jednak Sasa Lukić.

47'

Brazylijczycy przy piłce. Grają podaniami na połowie rywali - stały obrazek z pierwszej odsłony.

46'

Zaczynamy drugą część meczu!

21:01

Piłkarze w korytarzu prowadzącym na murawę. Na pierwszym planie złapany przez kamerę obrońca Legii, Filip Mladenović. Cóż za widok!

20:59

mladen

20:55

45'

Koniec pierwszej części spotkania! Na przerwę piłkarze schodzą przy bezbramkowym remisie. Wracamy za kilkanaście minut.

45'

Zagramy minutę dłużej - pokazał sędzia.

43'

Ruszył skrzydłem Neymar, ale jego rajd zatrzymany. Kapitalna praca w obronie Andrija Zivkovica.

41'

Najlepsza okazja w meczu! Spróbował Vinicius Junior, ale jego strzał po interwencji Nikoli Milenkovica obok bramki. Wcześniej potworna pomyłka stopera reprezentacji Serbii.

39'

Lucas Paqueta poszukał podaniem ze skrzydła kolegów, ale wybili piłkę Serbowie.

38'

Interesująca akcja Brazylijczyków. Piłka jak po sznurku. Przesuwają się w kierunku bramki Serbów. Może być groźnie.

36'

Serbowie bez kompleksów. Przegrali piłkę z prawej do lewej niemal na jeden kontakt. Może się to podobać.

35'

Brazylia mogła pokusić się o bramkę. Uderzał klubowy kolega Roberta Lewandowskiego, Raphinha. Ale strzał czytelny, wprost w bramkarza.

33'

faul

33'

Ależ upiekło się teraz reprezentantowi Serbii. Faulował Sasa Lukić, ale nie obejrzał żółtej kartki. Taryfa ulgowa dla pomocnika.

31'

Ależ to mogło być piękne. Dogranie po ziemi w pole karne i wślizgiem do piłki nie zdążył Thiago Silva. Uprzedził go golkiper Serbii łapiąc piłkę.

30'

Ciekawa próba Brazylijczyków. Uśpili rywali długim graniem w środkowej strefie i nagle poszła piłka z głębi na głowę Neymara w polu karnym. Dogranie napastnika PSG wybite i piłka w konsekwencji na rzucie rożnym.

28'

Ależ mogło być groźnie! Zagranie na wolne pole, piłkę otrzymał Vinicius Junior ale przegrał pojedynek z wychodzącym bramkarzem. Czysta interwencja Vanji Milinković-Savica, który wyłuskał piłkę spod nóg Brazylijczyka.

26'

Unosi się wrzawa na obiekcie: "Brasilia, Brasilia!". Trybuny niemal wyłącznie w kolorach żółtym i zielonym.

25'

Dogranie piłki w pole karne Brazylijczyków, ale zbyt głębokie. Bez trudów łapie piłkę Alisson.

24'

Pojedynek na skrzydle. W walce o piłkę Richarlison i Strahinja Pavlović. Ten drugi ma na koncie żółtą kartkę, ale nie widać było po jego ruchach kalkulacji. Wszystko jednak czysto - skrzydłowy reprezentacji Brazylii wypchnięty za linię boczną.

22'

Zaskoczył teraz strzałem Casemiro. Niesygnalizowane uderzenie piłkarza Manchesteru United z trzydziestego metra kończy się złapaniem piłki przez bramkarza.

20'

Wszyscy piłkarze na połowie Serbów. Brazylijczycy grają swoją piłkę - krótkie podania na małej przestrzeni.

19'

Chwila przerwy w grze. Neymar leży na murawie po starciu z obrońcą reprezentacji Serbii.

18'

Próba dalszego podania Serbów. Nie opanował jednak piłki na skrzydle Andrija Zivković. Szkoda, bo interesująca akcja piłkarzy z Bałkanów.

16'

Może się podobać gra Serbów. Zaatakowali, ale nie przełożyło się to na klarowną sytuację pod bramką Alissona.

14'

Dogranie z rzutu rożnego Brazylijczyków. Zagrożenie zażegnane, w tempo wychodzi po piłkę bramkarz Serbii, Vanja Milinković-Savić.

12'

Kapitalna próba indywidualna. Przedarł się skrzydłem Vinicius Junior, jego rajd zatrzymany. Piłka na kornerze. Zaczną Brazylijczycy.

11'

Brazylijczycy grają po obwodzie. Serbowie biegają za futbolówką.

10'

Napierają Brazylijczycy. Niezłe podanie prostopadłe w pole karne, ale źle zabrał się Neymar z piłką. Zbyt dużo rywali i Serbowie wybijają piłkę.

8'

Spróbował teraz dryblingu wahadłowy Legii Warszawa, Filip Mladenović. Zatrzymana jego próba przez jednego z defensorów rywali.

6'

Ten faul obrońcy reprezentacji Serbii na Neymarze nie uszedł uwadze sędziego. Słuszna decyzja - żółta kartka.

6'

bra

5'

Pięć minut od pierwszego gwizdka i już pierwsza indywidualna kara. Żółtą kartkę ogląda obrońca reprezentacji Serbii, Strahinja Pavlović.

4'

Pierwsza akcja piłkarzy z Ameryki Południowej. Pomknął skrzydłem Richarlison, dograł w pole karne ale niecelnie.

3'

Piłkarze reprezentacji Brazylii przy piłce. Budują atak podaniami.

1'

I rozpoczęli! Zaczęła reprezentacja Brazylii.

19:59

Przy arbitrze Alireza Faghani (Iran) ustawieni kapitanowie - Thiago Silva i Dusan Tadić. Zaraz rozpocznie się losowanie stron.

19:55

Piłkarze na murawie. Wybrzmiały hymny obu Państw!

19:45

Mecz ma swojego faworyta. Serbów jednak nie można lekceważyć. Przekonali się chociażby o tym Portugalczycy, którzy w kluczowym meczu eliminacji do katarskiego mundialu ponieśli klęskę u siebie 1:2 i zostali zepchnięci do baraży. Z pierwszego miejsca awansowała ekipa Filipa Mladenovica, który to sensacyjnie znalazł się w pierwszym składzie na mecz z Brazylią. Wahadłowy Legii jest jednym z trzech reprezentantów Ekstraklasy (poza nim z Polską na turniej pojechali Skóraś z Lecha i Jędrzejczyk z Legii).

19:40

Brazylijczycy do turnieju w Katarze przystępują w roli głównego kandydata do złota. Nie ma bowiem na świecie drugiej drużyny, która posiadałaby tak wielki potencjał w ofensywie. Siła ognia "Kanarkowych" jest porażająca. O miejsce w składzie rywalizują Neymar, Vinicius Jr, Raphinha a także Richarlison. Selekcjoner Adenor Bacchi "Tite" tak poukładał swoją drużynę, że pomieścił w składzie cały kwartet, który stanie do boju na mecz z Serbią.

19:35

Czas na poznanie ostatnich uczestników mundialu. Już za niespełna pół godziny ostatni akord 1. kolejki mistrzostw świata. Faworyci do sięgnięcia po złoto zmierzą się z zawsze groźną ekipą z Bałkanów. Brazylia - Serbia. Zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania!