22:00

Dziękujemy serdecznie za relację LIVE! Do "usłyszenia" wkrótce.

21:59

21:58

W grupie F grają jeszcze reprezentacje Maroka i Chorwacji (obie zebrały punkt po bezbramkowym remisie). Prowadzi oczywiście reprezentacja Belgii po skromnej wygranej nad Kanadyjczykami.

21:57

Kanadyjczycy zdominowali rywali jeśli idzie o groźne sytuację. To jednak nie przełożyło się na wynik. Belgowie doświadczeni i ograni na dużych turniejach mający świetnego bramkarza wychodzą obronną ręką, choć pewnie w kraju spadnie za styl na nich spora krytyka. Ostatecznie jednak to "Czerwone Diabły" dopisują sobie trzy punkty.

95'

Koniec spotkania! Belgowie wygrywają 1:0, ale styl pozostawia wiele do życzenia. Z taką grą Kanada może jednak liczyć na punkty w meczach z Marokiem i Chorwacją.

93'

Belgowie przy piłce. Nie dopuszczają do ataków rywali. Nie chcą wypuścić tej wygranej z rąk.

92'

Belgowie spróbowali z kontry. Dośrodkował Thomas Meunier, piłka wybita na rzut rożny.

90'

Szykuje się korner dla Kanadyjczyków. Podniosła się wrzawa na stadionie.

89'

Znów było groźnie w polu karnym Belgii. Odskoczyła jednak piłka Cyle'owi Larin'owi.

87'

Szansa Kanadyjczyków. Długa piłka na głowę Cyle'a Larina. Ale napastnik uderza głową nad bramkę.

85'

Belgowie przed groźną szansą z rzutu wolnego. Przy piłce ustawiony Kevin de Bruyne, specjalista od wrzutek.

83'

Ukarany żółtą kartką za przerwanie groźnej kontry Alistair Johnston. Obrońca Kanady ma szczęście, że nie obejrzał czerwonej kartki.

82'

...schodzi również Tajon Buchanan. W jego miejsce Liam Millar.

82'

Korekty w składzie Kanady. Schodzi Stephen Eustaquio, za niego Jonathan Osorio...

81'

Alphonso Davies z żółtą kartką. Jego faul nie uszedł uwadze sędziego.

80'

Ależ uderzenie Cyle'a Larina. Główka, z którą nie miał łatwo Thibaut Courtois. Belgowie mogą jednak odetchnąć.

79'

Indywidualna próba Alphonso Daviesa zatrzymana. Mogło być groźnie.

78'

Zmiana w drużynie Belgów. Schodzi strzelec jedynej bramki, Michy Batshuayi. Za niego Lois Openda.

76'

Kanadyjczycy mogli pokusić się o gola wyrównującego. Zagranie w pole karne, ale Cyle Larin źle przyjął piłkę. W rezultacie strata.

75'

Amadou Onana pomylił się w podaniu i akcja Belgów zmarnowana. Mogło być groźnie, ale zaszwankowała celność podania pomocnika.

74'

Zmiana w ekipie Kanady. Schodzi Richie Laryea, za niego Samuel Adekugbe.

73'

Statystyki przeczą wynikowi: 18 strzałów Kanady do 5 Belgii. Wynik pozostaje bez zmian. "Czerwone Diabły" prowadzą.

71'

Zaatakowali Belgowie. Długa piłka na Timothy'ego Castagne, ale zagrał nie w tempo do Kevina de Bruyne. Akcja spaliła na panewce.

69'

Ciekawa akcja Belgów. Pomylił się jednak Kevin de Bruyne, który niecelnie zagrał do przodu. Piłka dla Kanadyjczyków.

67'

Ależ powrót Cyle'a Larina. Ofiarnie rzucił się pod nogi uderzającego na bramkę Michy'ego Batshuayi.

65'

Kontratak Belgów zatrzymany. Ależ przechwycił piłkę Kamal Miller. Po profesorsku zachował się obrońca Montrealu.

64'

Ciekawostka - bramkarz Realu Madryt, Thibaut Courtois jest pierwszym golkiperem reprezentacji Belgii, który obronił jedenastkę w meczu Belgów na mistrzostwach świata od turnieju w Anglii w 1966 roku.

64'

62'

Zmiana. Schodzi kapitan Belgów, Eden Hazard. W jego miejsce pomocnik Brighton, Leandro Trossard.

61'

Belgowie chcieli wyjść z kontrą, ale nie dali się rozpędzić Edenowi Hazardowi obrońcy Kanady. Bardzo dobra gra w obronie.

60'

Kanadyjczycy przed szansą z rzutu wolnego. Niezłe miejsce na dośrodkowanie w pole karne.

58'

Schodzi także doświadczony, 39-letni Atiba Hutchinson. W jego miejsce Ismael Kone.

58'

Pierwsze korekty w drużynie Kanady. Schodzi Junior Hoilett. Za niego Cyle Larin.

56'

Kolejne przewinienie i sędzia wyciąga żółty kartonik. Ukarany zmiennik, Amadou Onana.

56'

Indywidualna akcja autorstwa Tajona Buchanana. Ograł jednego z Belgów i uderzył na bramkę. Próba nieudana, strzał w trybuny.

54'

Żółtą kartkę ogląda obrońca reprezentacji Belgii, Thomas Meunier.

53'

Zaprzepaszczona akcja Belgów. Przeciąga dogranie zmiennik, Amadou Onana.

51'

Kolejny atak Kanadyjczyków. Uderzył piłkarz portugalskiego Porto, Stephen Eustaquio. Piłka minęła słupek Belgów o około metr.

50'

Ależ kapitalne zagranie w pole karne Belgów. Popisał się podaniem na nos Stephen Eustaquio. Główkował Jonathan David, ale niecelnie.

48'

Alphonso Davies nieprzepisowo zatrzymany. Faul od tyłu na piłkarzu Bayernu, sędzia jednak nie wyciągnął kartki.

46'

...zszedł również Yannick Carrasco. W jego miejsce Thomas Meunier.

46'

Na drugą część meczu nie wyszedł Youri Tielemans, za niego zagra Amadou Onana...

46'

Rozpoczynamy drugą część meczu, a wraz z nią dwie korekty w składzie Belgów.

21:00

45'

Koniec pierwszej połowy. Kanada dominowała, zmarnowała rzut karny i to ostatecznie Belgia po golu w samej końcówce schodzi do szatni z prowadzeniem. Zapraszamy za kilkanaście minut.

45'

Nie zaprzestała ataków Kanada. Dogranie z prawej strony kończy się niecelnym strzałem Jonathana Davida z najbliższej odległości. Zbyt dużo siły, za mało precyzji.

45'

gol

45'

Najprostszym sposobem Belgia zdobywa bramkę. Zagranie na kilkadziesiąt metrów od Toby'ego Alderweirelda i do niej doszedł napastnik reprezentacji Belgii i huknął nie do obrony. Nie trafił w futbolówkę Steven Vitoria przy próbie odbioru. Ależ pech Kanady, która pięknie grała przez całą połowę i dominowała brązowych medalistów ostatniego mundialu.

44'

I mamy bramkę! Niespodziewanie to Belgowie wychodzą na prowadzenie. Strzelcem Michy Batshuayi.

42'

Gra toczy się głównie w środkowej strefie. Belgowie szukają sposobu na przedarcie się.

40'

Kanadyjczycy napierają. Belgowie nie mogą sobie poradzić z wysokim pressingiem podopiecznych Kohna Herdmana.

39'

Akcja Kanadyjczyków. Padł w polu karnym Belgów Richie Laryea, ale sędzia niewzruszony. Gramy dalej.

37'

Rozgrywają Belgowie na własnej połowie. Kanadyjczycy jednak podchodzą wysoko. Nie do przewidzenia obrazek przed pierwszym gwizdkiem.

35'

Próba Belgów. Uruchomiony na skrzydle Timothy Castagne, ale wahadłowy nie dobiegł do piłki. Zaczną Kanadyjczycy od bramki.

34'

Statystyki mówią same za siebie: sytuacje bramkowe 12 do 2 na korzyść Kanady.

31'

Kanadyjczycy znów wdarli się w pole karne Belgów. Uderzenie Jonathana Davida bierze na ciało ofiarnie Toby Alderweireld. "Uff" - mogą powiedzieć piłkarze z Belgii.

30'

Kolejna próba Kanadyjczyków! Huknął na bramkę Alistair Johnston, bramkarz wypluł piłkę.

28'

Kanadyjczycy bardzo efektownie radzą sobie na połowie Belgów. Poszukał strzału Jonathan David, ale próba zablokowana.

27'

Kanadyjczycy bez kompleksów. Alphonso David pociągnął akcję swojego zespołu, zagrał do Atiby Hutchinsona. Ten uderzył, ale niecelnie.

25'

Atak Belgów przerwany. Eden Hazard wypchnięty i zaczną "Czerwone Diabły" z rzutu z autu.

23'

To powinno skończyć się golem dla Belgów! Dogranie w pole karne do Michy'ego Batshuayi i ofiarnie piłkę zablokował Kamal Miller. Będzie korner.

22'

Piłka toczy się w środkowej strefie. Belgowie doszli do głosu. Starają się przebić przez zasieki rywali.

20'

Ależ szybki atak Belgów. Z piłką zabrał się Kevin de Bruyne. Poszukał prostopadłym podaniem Yannicka Carrasco, ale nie zagrał celnie. Atak zaprzepaszczony.

18'

Akcja Belgów przerwana. Nieprzepisowo zagrali Kanadyjczycy i faulowany został kapitan Belgów, Eden Hazard.

16'

Kanadyjczycy się nie zatrzymują! Doskonałe zagranie z głębi pola i zatańczył w polu karnym Junior Hoilett. Uderzył, ale niecelnie.

15'

Belgowie zaatakowali. Długa piłka na Timothy Castagne jednak niecelna. Zaczną Kanadyjczycy.

13'

Zakotłowało się w polu karnym Belgów! Groźny strzał zza lini pola karnego, interwencja Thibaut Courtois ale z opresji "Czerwonych Diabłów" ratuje sędzia, który gwiżdże pozycje spaloną.

11'

Jeszcze raz rzut oka na zagranie ręką pomocnika Atletico Madryt. Decyzja nie mogła być inna, ewidentna jedenastka.

11'

var

11'

Nie ma gola! Alphonso Davies podobnie jak wczoraj Robert Lewandowski marnuje strzał z jedenastu metrów!

10'

Mamy rzut karny! Ukarany także żółtą kartką za zagranie ręką pomocnik Belgii, Yannick Carrasco.

9'

Mamy VAR! Będzie sprawdzana ręka Yannicka Carrasco we własnym polu karnym.

7'

Ależ sytuacja dla Kanady! Dogranie po rzucie rożnym, strzał z powietrza, próbował Junior Hoilett. Thibaut Courtois broni.

5'

Belgowie nie mogą wyjść z własnej połowy. Kanadyjczycy skutecznie zastosowali pressing i odebrali im futbolówkę.

4'

Imponująca gra Kanadyjczyków. Belgowie zamknięci we własnej szesnastce.

2'

Początek meczu i już groźna okazja dla Belgów. Błąd w rozegraniu i piłkę przechwycił Michy Batshuayi. Uderzył ale strzał obronił z łatwością Milan Borjan.

1'

Wybrzmiał pierwszy gwizdek. Rozpoczęli Kanadyjczycy.

19:59

Trwa losowanie kapitanów. Przy arbitrze (J. Sikazwe, Zambia) stoją Eden Hazard i Atiba Hutchinson.

19:57

mecz

19:55

Reprezentanci już na murawie. Wybrzmiały hymny obu państw.

19:50

"Puenta złotego pokolenia" - takie tytuły pojawiają się w mediach przy okazji reprezentacji Belgii na turnieju w Katarze. Przed czterema laty ekipa Kevina de Bruyne była blisko sukcesu, ostatecznie zajęła 3. miejsce. Apetyt sięgał jednak wyżej. Czy tzw. złote pokolenie z wspomnianym pomocnikiem na czele powtórzy sukces z Rosji czy może sięgnie nawet wyżej? Przez wielu podopieczni Martineza są wskazywani jako jeden z faworytów do złota. Dobry start przeciwko Kanadzie - taki jest plan na początek. Co będzie dalej? Zobaczymy! Już za chwilę początek meczu.

19:45

19:40

Ekipa z Ameryki Północnej jest bardzo solidna. Warto docenić ją za grę obronną: w 20 meczach eliminacyjnych podopieczni Herdmana stracili tylko 7 goli. Pierwszy raz w historii Kanadyjczycy w eliminacjach do turnieju pokonali i Kostarykę i Honduras i Stany Zjednoczone.

19:35

Dla Kanadyjczyków udział w tegorocznym mundialu jest powrotem na imprezę tej rangi po 36 latach. Na meksykańskim mundialu w 1986 Kanadyjczycy debiutowali, wówczas zakończyli swoje zmagania na fazie grupowej. Katar będzie więc dla nich dopiero drugą imprezą mistrzostw świata. Nikt jednak w kraju nie naciska na drużynę Johna Herdmana - jest ona przede wszystkim budowana pod turniej 2026, kiedy to Kanada będzie współgospodarzem mundialu.

19:30

Belgowie bilet do Kataru zapewnili sobie po wygraniu grupy eliminacyjnej, w której mierzyli się m.in. z innym uczestnikiem imprezy Walią. Ekipa Garetha Bale'a wywalczyła sobie awans w barażach, a "Czerwone Diabły" nie odnosząc żadnej porażki wygrały grupę i zameldowały się na mistrzostwach. Jest to dla kadry Roberto Martineza szósta wielka impreza z rzędu wliczając Euro i MŚ.

19:25

Ostatni mecz środy w katarskim mundialu to konfrontacja w grupie F. Belgowie zmierzą się z reprezentacją Kanady. Dziś rano w tej grupie padł remis. Punktami podzielili się wicemistrzowie świata, Chorwacji z reprezentacją Maroka, przez wielu wskazywana jako czarny koń turnieju. Zapraszamy na relację LIVE z meczu Belgia - Kanada!