• Bartosz Nowak - 4
  • Lukas Podolski - 5
  • Piotr Krawczyk - 2, (Jean Mvondo - brak oceny)
16:56

Znakomity mecz w Mielcu! Mnóstwo zwrotów akcji, prowadzenia obu zespołów. Tak powinna wracać PKO Ekstraklasa!

94'

Koniec meczu w Mielcu! Górnik Zabrze wygrywa ze Stalą Mielec 2:1!

93'

Natomiast w Górniku Zabrze Jean Mvondo zastąpił Piotra Krawczyka.

93'

W zespole Stali Mielec Adrian Szczutowski zmienił Maksymiliana Sitka

93'

Bartosz Nowak wyszedł sam na sam z Rafałem Strączkiem, ale uderzył bardzo wysoko nad bramką rywali!

92'

Daniel Bielica broni rzut karny wykonywany przez Grzegorza Tomasiewicza!

90'

Adrian Gryszkiewicz ponownie fauluje rywala we własnym polu karnym i kolejny i drugi rzut karny dla Stali Mielec!

89'

Do podstawowego czasu gry arbiter dolicza co najmniej trzy minuty.

86'

Lukas Podolski uprzedził obrońcę Stali i wyszedł sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Podolski z łatwością minął Rafała Strączka i umieścił piłkę w pustej bramce rywali!

85'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Lukas Podolski daje prowadzenie Górnikowi pięć minut przed końcem podstawowego czasu gry!

84'

Szybka akcja Górnika ale Piotr Krawczyk w decydującym momencie fatalnie zagrał do Lukasa Podolskiego, który nie zdołał już oddać celnego strzału.

80'

Alasana Manneh został ukarany żółtą kartką.

77'

W zespole Stali Mielec Marcin Flis pojawił się w miejsce Albina Granlinda.

76'

Znakomita akcja gospodarzy, ale strzał Mateusza Maka świetnie wybronił Daniel Bielica!

72'

Krystian Getinger uderzył potężnie z woleja, ale piłka powędrowała minimalnie obok spojenia słupka z poprzeczką bramki rywali!

72'

W zespole Górnika Zabrze Dariusz Stalmach pojawił się w miejsce Krzysztofa Kubicy.

68'

Bardzo dobrze zapowiadający się kontratak gospodarzy zepsuł Maksymilian Sitek niecelnym podaniem.

65'

Pierwsza zmiana w tym meczu w szeregach Stali Mielec. Maciej Domański zmienił Dawida Korta.

62'

Krzysztof Kubica dostał piłkę przed polem karnym gospodarzy, oddał mocny strzał, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce bramki rywali!

58'

Alasana Manneh zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka powędrowała wysoko nad bramką rywali.

55'

Arkadiusz Kasperkiewicz również został ukarany żółtą kartką.

55'

Rafał Janicki został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

53'

Bartosz Nowak dostał piłkę na linii pola karnego rywali i oddał mocny strzał z woleja, który powędrował niemal w samo okienko bramki gospodarzy!

52'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bartosz Nowak pięknym uderzeniem doprowadził do wyrównania!

50'

Koki Hinokio dostał piłkę przed polem karnym gości, ale uderzył wprost w przeciwnika.

48'

Górnik Zabrze ponownie ofensywnie rozpoczął połowę. Stal w defensywie.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

16:06

Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Mielcu. Za moment wznowimy rywalizację.

15:51

Na relację z drugiej części mecz zapraszamy już za kilkanaście minut.

45'

Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy Stal prowadzi z Górnikiem Zabrze 1:0.

45'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Grzegorz Tomasiewicz otwiera strzelanie w Mielcu!

45'

Rzut karny dla Stali Mielec w ostatniej minucie pierwszej części meczu!

43'

Adrian Gryszkiewicz został ukarany żółtą kartką po ostrym faulu przy linii bocznej.

43'

Mateusz Mak dostał piłkę w polu karnym Górnika, ale uderzył minimalnie niecelnie!

41'

Zakotłowało się pod bramką Górnika Zabrze, ale Daniel Bielica zdołał wybić piłkę z linii bramkowej!

37'

Bartosz Nowak dośrodkował z rzutu rożnego, ale także bez zagrożenia.

35'

Teraz to Grzegorz Tomasiewicz został ukarany żółtą kartką po ostrym faulu.

32'

Grzegorz Tomasiewicz lekko ucierpiał po jednym ze starć.

29'

Dariusz Pawłowski został ukarany żółtą kartką po ostrym faulu.

28'

Krystian Getinger dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne Górnika, ale zupełnie bez zagrożenia.

25'

Maksymilian Sitek zagrał w pole karne gości, ale spokojnie zdołał interweniować Daniel Bielica.

22'

Mateusz Cholewiak wpadł z piłką w pole karne Stali, ale zagrał wprost w ręce Rafała Strączka.

20'

W ostatnich minutach nieco uspokoiło nam się spotkanie. Oba zespoły postanowiły bardziej skupić się na defensywie i nie atakują już tak śmiało.

17'

Kolejne zagranie w pole karne Stali, ale tym razem uderzenie Rafała Janickiego powędrowało ponad bramką gospodarzy.

16'

Mateusz Cholewiak świetnie dośrodkował z rzutu rożnego, ale dwóch zawodników Górnika przeszkodziło sobie przy uderzeniu.

15'

Znakomita, kombinacyjna akcja gości, Lukas Podolski dostał piłkę w polu karnym Stali, ale nie zdołał już oddać strzału.

14'

Pierwsza żółta kartka w tym meczu po ostrym wejściu Krzysztofa Kubicy.

11'

Stal Mielec krótko rozegrała rzut rożny, piłka trafiła do Maksymiliana Sitka, który oddał mocny strzał i końcami palców zdołał interweniować Daniel Bielica!

9'

Stal Mielec zaczyna się odgryzać. Gospodarze częściej utrzymują się przy piłce, ale na razie jeszcze bez zagrożenia pod bramką rywali.

6'

Lukasz Podolski wpadł z piłką w pole karne Stali, dograł do Dariusza Pawłowskiego, a ten mocnym strzałem trafił wprost w Rafała Strączka!

5'

Bartosz Nowak świetnie dośrodkował w pole karne Stali, ale tam jeden z jego kolegów uderzył wprost w Rafała Strączka.

3'

Bartosz Nowak zagrał ładne, prostopadłe podanie, ale jego partner nie zdołał opanować piłki pod polem karnym gospodarzy.

15:01

Rozpoczynamy pojedynek w Mielcu!

14:55

Piłkarze obu zespołów pojawiają się już na murawie stadionu w Mielcu. Za moment rozpoczniemy rywalizację.

14:29

Natomiast tak prezentuje się zestawienie Stali Mielec:

14:29

Oto skład Górnika Zabrze na dzisiejsze spotkanie:

14:28

Natomiast w drużynie Stali Mielec zimą doszło również do głośnego transferu, który jednak zostanie sfinalizowany dopiero latem. Rafał Strączek, czyli młody bramkarz Stali latem przeniesie się do francuskiego Girondins Bordeaux.

14:26

Najlepszy snajper Górnika Zabrze Jesus Jimenez rzutem na taśmę na koniec okienka transferowego żegna się z zabrzańskim klubem i pozostaje pytanie, czy klub ze Śląska poradzi sobie bez najlepszego gracza jesieni. W tej chwili cała odpowiedzialność w ofensywie spada niemal wyłącznie na Lukasa Podolskiego.

14:24

Jesienią pojedynek obu drużyn zakończył się minimalnym zwycięstwem Górnika Zabrze, który na własnym obiekcie pokonał zespół Stali 1:0 po bramce Jesusa Jimeneza kwadrans przed końcem spotkania.

14:22

Ten rok drużyny Stali Mielec i Górnika Zabrze rozpoczynają jako sąsiedzi ligowej tabeli. Stal zajmuje ósme miejsce w klasyfikacji i ma tyle samo punktów, co Górnik Zabrze, który zajmuje jedną lokatę wyżej. Ciężko wytypować faworyta dzisiejszego spotkania, zwłaszcza po długiej przerwie zimowej.

14:19

Witamy serdecznie! W pierwszym sobotnim meczu 20. kolejki PKO Ekstraklasy Stal Mielec na własnym stadionie zmierzy się z Górnikiem Zabrze. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.