Real Madryt - Juventus Turyn 2:0. Gol Karima Benzemy. Wojciech Szczęsny nie bronił [WIDEO]

31 lipca 2022, 11:34 | JacK

Real Madryt pokonał Juventus Turyn 2:0 w meczu towarzyskim rozgegranym w ramach Soccer Champions Tour Sun na stadionie Rose Bowl w Pasadenie (Kalifornia, USA) w obecności 93 702 widzów.

Francuski napastnik Karim Benzema zdobył bramkę z rzutu karnego w towarzyskim meczu Realu Madryt z Juventusem Turyn

Francuski napastnik, murowany kandydat do zdobycia Złotej Piłki 2022, Karim Benzema otworzył wynik w 19. minucie z rzutu karnego, po tym jak Vinicius Junior został obalony w „szesnastce” przez Danilo, strzelając w dolny róg obok bramkarza Mattii Perina. Był to drugi gol Beznemy w okresie przygotowawczym Realu (w meczu z Barceloną Karim nie zagrał z powodu kontuzji). W 59. minucie rezerwpowy Marco Asensio po dośrodkowaniu Jesusa Vallejo podwyższył na 2:0 dla „Los Blancos”.

Benzema trafił do siatki zaledwie 10 sekundy po rozpoczęciu spotkania, ale gol nie został uznany, bowiem Francuz znajdował się na spalonym.

Trener Realu, Carlo Ancelotti wystawił tym razem wyjściową jedenastkę, która ma zagrać w Superpucharze Europy przeciwko Eintrachtowi Frankfurt, dokonując pięć zmian w zespole, który w środę zremisował 2:2 z meksykańskim Club America. Po przerwie włoski szkoleniowiec „Królewskich” dokonał tylko jednej zmiany, Antonio Ruedigera zastąpił Militao.

W bramce Juventusu tym razem nie wystąpił Wojciech Szczęsny. Bronił Perina, a na ławce rezerwowych cały mecz przesiedział Carlo Pinsoglio.

W poprzednich meczach amerykańskiego touru Real Madryt przegrał z Barceloną (0:1) i zremisował z Club Ameryka (2:2). Juventus rozpoczął tournee po USA od zwycięstwa 2:0 nad Guadalajarą Chivas, a następnie zremisował z Barceloną (2:2).