menu

Transfery. Timo Werner wraca do RB Lipsk! Czteroletni kontrakt napastnika

9 sierpnia 2022, 19:17 | dpa/PAP

Niemiecki piłkarz Timo Werner, który w 2020 roku przeniósł się z RB Lipsk do Chelsea Londyn, wrócił do swojego poprzedniego zespołu - poinformowano na oficjalnym koncie klubu na Twitterze. 26-letni napastnik podpisał kontrakt obowiązujący przez cztery lata.


fot. RB Leipzig/Twitter

"He's back!" - widniało we wpisie na Twitterze nad krótkim filmikiem przedstawiającym Wernera na stadionie w Lipsku.

Według medialnych szacunków niemiecki klub wydał na niego 20 milionów euro. Dwa lata wcześniej sprzedał go do Anglii za ok. 55 milionów. W Londynie Werner jednak nie zachwycał i zwykle był tylko rezerwowym.

"Spędziłem dwa wspaniałe lata w Chelsea, za które jestem bardzo wdzięczny, a których najważniejszym momentem był triumf w Lidze Mistrzów. Doświadczenie gry w innym kraju, w innej lidze, bardzo mnie rozwinęło" - powiedział Werner, cytowany w komunikacie.

[twitter]https://twitter.com/RBLeipzig/status/1557041589951791105[/twitter]

Wyjaśnił, że jego marginalna rola w Chelsea mogła kosztować go miejsce w kadrze na tegoroczne mistrzostwa świata, dlatego chciał zmienić klub.

Niemiec rozpoczął seniorską karierę w 2013 roku w VfB Stuttgart. Do RB Lipsk przeniósł się trzy lata później. W jego barwach rozegrał dotychczas 159 spotkań i zdobył 95 bramek. W ostatnim sezonie przed odejściem do Chelsea miał 28 goli ligowych i w klasyfikacji najskuteczniejszych piłkarzy wyprzedził go tylko Robert Lewandowski - 34.(PAP)
mm/ af/

TRANSFERY w GOL24


Więcej o TRANSFERACH - wypożyczenia, transfery definitywne, testy, wolni agenci, spekulacje


Polecamy