menu

Robert Lewandowski obciążeniem dla Bundesligi. Menedżer reprezentacji Niemiec twierdzi, że odejście "Lewego" z Bayernu uatrakcyjni ligę

27 maja 2022, 08:08 | JacK

Nic jeszcze nie jest przesądzone, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że Robert Lewandowski może tego lata opuścić Bayern Monachium lub dogra resztę swojego kontraktu w zespole mistrza Niemiec i wyjedzie za darmo następnego lata.

Robert Lewandowski czekana decyzję szefostwa Bayernu Monachium w sprawie swojego transferu do Barcelony
Robert Lewandowski czekana decyzję szefostwa Bayernu Monachium w sprawie swojego transferu do Barcelony
fot. Adam Jankowski

Podczas gdy Bayern gorączkowo blokuje odejście „Lewego” i stara się znaleźć jego godnych następców, menedżer reprezentacji Niemiec, znany niegdyś napastnik HSV, Austrii Salzburg, Udinese i Milanu, Oliver Bierhoff popiera pomysł, aby reprezentant Polski opuścił Bundesligę. Bierhoff uważa, że dla niemieckiej ligi, jako całości, odejście Lewandowskiego przyczyni się do zwiększenia rywalizacji napastników w klubie, a tym samym w całej Bundeslidze.

– Być może jego odejście mogłoby również wywołać więcej emocji i rywalizacji w Bundeslidze. Myślę, że w końcu nawet Bayern będzie wdzięczny, gdy konkurencja zbliży się do nich i wywoła więcej emocji – twierdzi Bierhoff w wywiadzie dla SPOX, cytowanym przez „Abendzeitung”.

Chociaż czuje, że rywalizacja może być lepsza, jeśli Bayern nie będzie miał swojego gwiazdora, strzelającego 30-40 goli w sezonie, zdaje sobie jednak sprawę, że będzie to ogromna strata dla „Rekordmeistera”.

– To byłaby oczywiście wielka strata dla Bundesligi i Bayernu. Jest absolutnie wyjątkowym napastnikiem i jednym z najlepszych napastników na świecie. To, co osiągnął w ostatnich latach, jest imponujące – przyznaje Bierhoff.

Jeśli chodzi o potencjalnego następcę Lewandowskiego, Sadio Mane z Liverpoolu i Sasa Kalajdzić z VfB Stuttgart wymienia się jako najbardziej prawdopodobni potencjalni konkurenci. Na letnie okno transferowe Bayern zapewnił już sobie Noussaira Mazraouiego i Ryana Gravenbercha z Ajaksu Amsterdam.

Przy spodziewanej stracie Lewandowskiego, Bierhoff dostrzega również, jak wmacniają się bezpośredni rywale Bayernu z Bundesligi – zwłaszcza Borussia Dortmund.

– Borussia Dortmund bardzo dobrze poradziła sobie ze sprowadzeniem Niklasa Süle, Nico Schlotterbecka i Karima Adeyemiego i wysłała sygnał, że chce ponownie zaatakować. Inne zespoły, takie jak Lipsk czy Leverkusen, również się poprawią, więc następny sezon może być ekscytujący – przewiduje Bierhoff.


Polecamy