menu

Raków z kolejnym transferem? Milion euro za rozgrywającego

22 lipca 2022, 11:52 | Piotr Rzepecki

Blisko jest do głośnego transferu wicemistrzów Polski. Klub z Częstochowy ma plan ściągnąć środkowego pomocnika, Gustava Berggrena z BK Hacken, obecnego lidera Allsvenskan.


fot. Sylwia Dabrowa

24-latek jest liderem środka pola szwedzkiej drużyny, gra na pozycji nr 8 i – jeżeli transfer się zmaterializuje – w Rakowie będzie walczył z Benem Ledermanem i Giannisem Papanikolaou o miejsce w składzie.

Kwota, którą Raków będzie musiał zapłacić za piłkarza, który ma ważną umowę do czerwca 2023 szacowana jest między 800 tys. – 1 mln euro. Zarobki Berggrena nie będą problemem, bo zdaniem Piotra Piotrowicza, byłego zawodnika i trenera pracującego w Szwecji, rozgrywający zarabia około 20 tys. zł. miesięcznie.

Ruch na linii Hacken-Raków byłby też odpowiedzią na transfer Alfonso Sousy do Lecha Poznań, bo Portugalczykiem również klub z Jasnej Góry był zainteresowany.

Transfer jest na ostatniej prostej, o ruchu pisały już polskie i szwedzkie media, a dziennikarz Kanału Sportowego, Mateusz Borek obecny na czwartkowym meczu Raków-Astana podał za pomocą Twittera informację jakoby transfer jest już dokonany.

[twitter]https://twitter.com/BorekMati/status/1550384641235877889?s=20&t=m_xTAcZG1GlTUNrRkICFUg[/twitter]

PKO EKSTRAKLASA w GOL24


Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy