menu

Raków Częstochowa chce piłkarza Górnika Zabrze. Płaci 400 tys. euro

2 sierpnia 2022, 19:20 | DW

Transfery. Raków Częstochowa ma szeroką kadrę, ale i tak planuje przeprowadzić kolejne wzmocnienia. Według informacji Piotra Koźmińskiego wicemistrzowie Polski złożyli ofertę za pomocnika Górnika Zabrze. Bartosz Nowak ma kosztować 400 tys. euro.


fot. K_kapica_afk

Raków Częstochowa stara się w tym sezonie dokonać znaczącego progresu. Może się on dokonać tylko w dwóch przypadkach: awansu do fazy grupowej europejskich pucharów i zdobyciu mistrzostwa Polski.

Marek Papszun nie zamierza pozostawiać drużynę losowi. Stara się ją systematycznie wzmacniać. Do ekipy Rakowa ma więc dołączyć Bartosz Nowak, który miał udany poprzedni sezon w barwach Górnika Zabrze.

Pierwsza oferta wicemistrzów Polski opiewała na 250 tys. euro, ale nie zadowoliła władz Górnika. Zabrzanie nie ugrają znacznie więcej, bo Nowakowi kończy się kontrakt za niecały rok. Nie ma opcji na bardziej lukratywną ofertę.

Nowak ma w kontrakcie klauzulę odstępnego, która wynosi okrągły milion euro. Zabrzanie liczą więc, że chociaż połowa tej kwoty trafi do ich rąk od Rakowa Częstochowa. Wicemistrz Polski zaproponował już 400 tysięcy, więc jest szansa, że kluby spotkają się gdzieś w połowie stawki i na tym zakończą negocjacje.

Bartosz Nowak zagrał dla Górnika 70 razy. Strzelił 15 goli i zanotował 11 asyst.

TRANSFERY w GOL24


Więcej o TRANSFERACH - wypożyczenia, transfery definitywne, testy, wolni agenci, spekulacje


Polecamy