menu

Rafał Kurzawa odpowiedział Górnikowi. "To nie śmieszne, a straszne"

20 lutego 2021, 11:02 | DW

Rafał Kurzawa odniósł się do słów Artura Płatka, który zarzucał piłkarzowi, że ten negocjował z Górnikiem warunki kontraktu i gdy już miało dojść do podpisania kontraktu, to zainteresowany wybrał inną ofertę - z Pogoni Szczecin. - On nie mówi prawdy - mówi Kurzawa na łamach Przeglądu Sportowego.

Rafał Kurzawa przedstawił swoją wersję. Uważa, że nie oszukał Górnika.
Rafał Kurzawa przedstawił swoją wersję. Uważa, że nie oszukał Górnika.
fot. Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse

Rafał Kurzawa wybrał Pogoń i odpowiedział Górnikowi


Rafał Kurzawa nie miał w ostatnim czasie lekko. Zawodnik zajmował miejsca trybun w zespole Amiens SC, a jego wypożyczenia również nie były owocne. Wszystko wskazywało na to, że gdy zawodnik rozwiązał kontrakt z francuskim klubem, to podpisze kontrakt z Górnikiem Zabrze. Negocjacje były już zaawansowane. Gdy oczekiwano oficjalnej informacji ws. transferu, do głosu doszła Pogoń Szczecin, która zaproponowała piłkarzowi lepsze warunki i w efekcie to ona dokonała wzmocnienia.

- To, co się wydarzyło w poniedziałek, jest skandalem. Nie przypuszczałem, że tak się zachowa. Chciał, żeby wszystkie nasze ustalenia były na papierze. Spełniliśmy jego prośbę, a on z tym dokumentem pojechał do Pogoni - mówił dyrektor sportowy Górnika, Artur Płatek.

Pogoń Szczecin zaoferowała Kurzawie lepsze warunki kontraktowe. Umowa ma zobowiązywać dłużej, a i pensja dla piłkarza jest większa. Płatek przyznał, że cieszy się z takiego rozwoju sytuacji. - Po co nam zgniłe jabłko - pytał retorycznie.

Rafał Kurzawa niechętnie udziela wywiadów, ale tym razem chciał, by poznano jego wersję zdarzeń. - Trochę śmiać mi się chce, gdy to słyszę. Tyle że w gruncie rzeczy to nie jest śmieszne, a straszne. Bo dyrektor Płatek nie mówi prawdy. Nie grałem ofertą Górnika. Informowałem pana Płatka cały czas o tym, że mam także w grze inne propozycje. Na pewno nie było, jak to przedstawił. Nie oszukałem i nie wykorzystałem Górnika - mówił Kurzawa na łamach Przeglądu Sportowego.

Pogoń podpisała z Kurzawą kontrakt na 3 lata z opcją przedłużenia o rok. Zawodnik jest doskonale znany polskim kibicom. Na boiskach Ekstraklasy pomocnik ma trzy gole i 22 asysty w 76 meczach. Ma również siedem występów w reprezentacji Polski. Na Mistrzostwach Świata 2018 zanotował asystę przy golu Jana Bednarka z Japonią.

PKO EKSTRAKLASA w GOL24


Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy


Polecamy