menu

Rafał Augustyniak piłkarzem Urała Jekaterynburg. Miedź Legnica straciła swoje płuca

21 czerwca 2019, 14:10 | Piotr Janas

Rafał Augustyniak zamienia Miedź Legnica na Urał Jekaterynburg. 25-letni Augustyniak przenosi się do Urała na zasadzie transferu definitywnego.

Rafał Augustyniak
Rafał Augustyniak
fot. FOT. Piotr Krzyżanowski

Rafał Augustyniak zamienia Miedź Legnica na Urał Jekaterynburg.

Rafał Augustyniak trafił do Miedzi Legnica dwa lata temu. W pierwszym sezonie walnie przyczynił się do wywalczenia awansu do LOTTO Ekstraklasy. W zakończonych niedawno rozgrywkach również był ważną postacią naszego zespołu.

Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, Augustyniak 57 razy reprezentował barwy Miedzi Legnica i zdobył pięć bramek. Stał się też jednym z ulubieńców legnickich kibiców za swój charakter, walkę i serce pozostawione na boisku. Przez ekspertów nazywany był "płucami" zespołu, ze względu na znakomite parametry wytrzymałościowe.

[unicode_pictographs]%F0%9F%94%A5[/unicode_pictographs]ОФИЦИАЛЬНО: Рафал Аугустыняк – новичок «Урала»!Обладая ростом 185 сантиметров, Аугустыняк способен сыграть закрыть сразу несколько позиций на поле. Футболист полезен как в центре обороны, так и в качестве опорного полузащитника.Цитата новичка [unicode_pictographs]%F0%9F%91%89[/unicode_pictographs]https://t.co/jEDEIwU40D pic.twitter.com/NOnGH3zIJ8— ФК Урал (@FCURAL) June 21, 2019

Oficjalnie nie podano kwoty za jaką Urał Jekaterynburg wykupił Augustyniaka, ale szacuje się, że Miedź Legnica zarobiła na tej transakcji pomiędzy 300 a 500 tys. eruo, co dla pierwszoligowca jest czymś więcej niż dobrym zarobkiem.

Czytaj także:
Imponujące transfery do Miedzi Legnica! Powrót do Ekstraklasy formalnością?;nf