menu

Radomiak dopina zaskakujący transfer. Chce wypożyczyć bramkarza Liverpoolu Jakuba Ojrzyńskiego

19 czerwca 2022, 16:50 | KK

PKO Ekstraklasa. Radomiak Radom buduje kadrę przed nowym sezonem. Klub sprowadził już pięciu piłkarzy, a kolejnym może być zawodnik Liverpoolu Jakub Ojrzyński. Ostatni sezon utalentowany bramkarz spędził na wypożyczeniu w walijskim Caernarforn Town.


fot. liverpoolfc.com

19-letni Jakub Ojrzyński z Liverpoolem związał się w 2019 roku. Wówczas The Reds wykupili go z warszawskiej Legii za ponad 300 tysięcy euro. Polak jeszcze nie zadebiutował w pierwszym zespole, ale był już w kadrze meczowej.

W kolejnym sezonie 19-latka powinniśmy oglądać na boiskach PKO Ekstraklasy. Według informacji Piotra Koźmińskiego z WP Sportowe Fakty negocjacje pomiędzy Liverpoolem i Radomiakiem są na zaawansowanym etapie. Radomski klub zabiegał o wypożyczenie z opcją pierwokupu, ale Anglicy na taki zapis nie przystali. Pozostanie zatem samo wypożyczenie.

[polecany]23141735[/polecany]

Radomiakowi w przeprowadzeniu tego ruchu pomogły ambicje Jakuba Ojrzyńskiego. 19-letni golkiper chciał grać już na najwyższym szczeblu, a nie tułać się po niższych klasach w Anglii.

Ojcem bramkarza jest Leszek, trener Korony Kielce. Do bezpośredniego pojedynku ojca z synem może dojść w 7. kolejce, kiedy Radomiak podejmie kielczan.

Radomski klub w tym okienku pozyskał już innego bramkarza. Z Legii wypożyczył 20-letniego Gabriela Kobylaka, który ostatni sezon spędził w Puszczy Niepołomice.

TRANSFERY w GOL24


Więcej o TRANSFERACH - wypożyczenia, transfery definitywne, testy, wolni agenci, spekulacje